Cuda Polski 2024. Te miejsca na Podlasiu rywalizują o wygraną. Zobacz te niesamowite lokalizacje

i

Autor: Gmina Narew;screen/Facebook/Podlaskie Travel Skit w Odrynkach i Jezioro Płaskie zostały nominowane do plebiscytu Cuda Polski 2024

region

Cuda Polski 2024. Te miejsca na Podlasiu rywalizują o wygraną. Zobacz wspaniałe lokalizacje

2024-06-06 16:29

To kolejna edycja plebiscytu Cuda Polski, organizowanego przez National Geographic. O tytuł powalczy 48 miejsc z całego kraju. Wśród nominowanych znalazły się także skarby Podlasia. Zobacz o jakie miejsca chodzi.

Cuda Polski 2024. Kolejna edycja popularnego plebiscytu

Cuda Polski to plebiscyt stworzony przez magazyn "National Geographic Traveler".

"Zależy nam na wspieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w kraju" - piszą jego organizatorzy.

Do głosowania wybrano 48 miejsc z całego kraju. Po trzy z każdego województwa. Ostatecznie, w każdym z nich internauci wskażą jednego zwycięzcę. Zabawa cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. Ubiegłorocznego laureata z woj. podlaskiego zobaczycie tutaj.

Jakie miejsca z woj. podlaskiego zostały nominowane w 2024 roku? Przedstawiamy trójkę finalistów.

Cuda Polski 2024. Te miejsca na Podlasiu rywalizują o wygraną

Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej

Głęboko w Puszczy Białowieskiej można odnaleźć owiane legendą Miejsce Mocy. Na niewielkiej polanie dominują nietypowo uformowane drzewa - sporo jest także grusz czy jabłoni, nie występujących zazwyczaj w lasach. Ponadto na ziemi znajduje się również intrygująca formacja z kamiennych kręgów.

Przestrzeń odkryto przypadkiem w 1993 r. Zdaniem ekspertów można tam doświadczyć silnego promieniowania pozytywnej energii.

Prawosławny skit w Odrynkach

Jedyna prawosławna pustelnia w Polsce. Położona pośród malowniczych łąk i rozlewisk Narwi. Podczas roztopów, dotrzeć można tam jedynie równie malowniczą drogą przez kładkę. Jego mieszkańcy przez lata specjalizowali się w ziołolecznictwie i pszczelarstwie.

Jezioro Płaskie

Położone na Suwalszczyźnie naturalne jezioro. To pozostałość po lodowcu, któremu zawdzięcza swój wygląd i czystość wody. Niemalże idealnie okrągły obiekt, przez niektórych porównywany jest oceanicznej wyspy koralowej.

Mercure Szczyrk Resort, powstaje gigantyczny hotel w górach