Utrudnienia

Utrudnienia w ruchu na trasie Białystok-Łomża. Nieczynny jest most na Narwi w Wiźnie [ZDJĘCIA]

2024-06-17 8:22

Od czwartku 13 czerwca zamknięty jest dotychczasowy most na rzece Narew w Wiźnie w województwie podlaskim. Od teraz ruch odbywa się zbudowanym obok mostem tymczasowym. Do kiedy potrwają utrudnienia w ruchu na rzece Narew w Wiźnie?

DK nr 64. Utrudnienia w ruchu

Od czwartku 13 czerwca na drodze krajowej nr 64 kierowcy mogą napotkać utrudnienia w ruchu na trasie Białystok-Łomża. Chodzi o miejsce, gdzie na rzece Narew w Wiźnie zamknięto kluczowy na tym odcinku most. Stary zostanie zdemontowany, a w jego miejsce będzie budowany nowy. 

Zamknięty most na Narwi w Wiźnie. Tyle potrwają utrudnienia w ruchu

Przeprawa tymczasowa będzie funkcjonować do końca 2025 r, gdy ma być gotowy nowy most. W tym miejscu obowiązuje również nowa organizacja ruchu. "Jest ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania" - poinformowała w komunikacie GDDKiA.

Przeprawa tymczasowa przez rzekę Narew ma 400 metrów długości, z czego ponad 113 metrów do składany most kratowy, o szerokości ponad 9 m. Jest tam też chodnik dla pieszych. Budowa nowego mostu (wraz z projektem) ma kosztować 46,3 mln zł i jest finansowana z budżetu państwa. Wykonawcą jest wybrana w 2023 r. w przetargu firma Strabag.

Stary most na Narwi w Wiźnie

Stary most na Narwi powstał w latach 60-tych XX wieku. W jego miejsce powstanie nowy o podobnej długości ponad 184 m, ale szerszy. Ma mieć prawie 15 m szerokości, obecnie jest to 10 m. Po jednej stronie powstanie chodnik dla pieszych, po drugiej ciąg pieszo-rowerowy. "Most przeniesie największe wymagane obecnie obciążenie - 11,5 t/oś i dzięki swojej wysokości będzie pełnił funkcję przejścia dla zwierząt" - podkreśla GDDKiA.