Inwestycje

Remont przy dworcu PKP w Białymstoku. Przejścia podziemne coraz bliżej ukończenia

2024-05-06 10:16

Powoli zbliżamy się do końca prac przy dworcu PKP w Białymstoku. Trwają tam remonty i budowy w ramach Rail Baltica i miejskich inwestycji. Jak wygląda teren wiosną 2024? Widać postępy prac, szczególnie te związane z przejściami podziemnymi.

Już od ponad trzech lat trwa przebudowa stacji Białystok. Inwestycja prowadzona przez PKP PLK zmierza ku finalnemu efektowi. Obok ciągle trwają także ostatnie prace przy węźle intermodalnym.

Zmiany widać gołym okiem. Pierwszy raz udokumentowaliśmy je latem 2023 roku. Jesienią ubiegłego roku otwarto tam centrum przesiadkowe w ramach budowy węzła intermodalnego.

Różnice można porównać również względem końcówki 2023 roku. Pomimo mroźnej zimy prace nie ustały, remont nabierał wręcz kształtów.

Co dzieje się przy dworcu PKP w Białymstoku? Tak przebiega remont

Do użytku oddano już wyremontowane perony nr 1, 2 i 4. Nad nimi powstały drewniano-metalowe zadaszenia. Nadal trwają intensywne prace na peronie nr 3. Tam powstają tory, nowy peron, przystanki i zadaszenia.

Oprócz drobnych kosmetycznych prac wokół dworca, najwięcej dzieje się w przejściach podziemnych, które po raz pierwszy pojawią się na białostockiej stacji. Zakończenie wszystkich inwestycji zaplanowano na 2024 rok.

Otwarcie Dworca Metropolitarnego w Lublinie