Makbet Williama Shakespeare’a - jaka to epoka? Sprawdź w Quizie czy potrzebne ci streszczenie lektury

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Matura 2024

Makbet Williama Shakespeare’a - jaka to epoka? Sprawdź w Quizie czy potrzebne ci streszczenie lektury

2024-05-06 10:14

Makbet Williama Shakespeare’a nie jest często spotykaną lekturą na maturze z języka polskiego, ale czy naprawdę wiesz jakiej epoki dotyczy ta tragedia? W ramach pomocy przed majowym egzaminem do matury z języka polskiego przygotowaliśmy specjalny Quiz, dzięki któremu sprawdzisz, czy aktualnie potrzebne jest ci streszczenie albo co gorsza przeczytanie lektury od początku.

Na początku maja wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych rozpoczną matury 2024. Na pierwszy ogień tradycyjnie pójdzie matura z języka polskiego. Od lat uczniowie szkół jak ognia obawiają się wypracowania na temat "Lalki" Bolesława Prusa. Ale co w sytuacji, kiedy pracę pisemną trzeba będzie napisać z Makbeta Williama Shakespeare’a? Aby wam pomóc przygotowaliśmy serię quizów wiedzy, w których przypomnicie sobie informacje, najważniejszą problematykę oraz treść lektur obowiązkowych na maturę z języka polskiego. Dziś pytania dotyczące Makbet Williama Shakespeare’a. Czy wiesz jaka to epoka? Czy poradzisz sobie z pytaniami bez zaglądania do streszczenia? Sprawdź nasz test wiedzy.

Makbet Williama Shakespeare’a - jaka to epoka? Sprawdź czy potrzebne ci streszczenie lektury [QUIZ]

W poniższym quizie wiedzy na maturę z języka polskiego przygotowaliśmy 10 pytań z "Makbeta" Williama Shakespeare’a. Odpowiadając na nie sprawdzisz, co wiesz przez maturami 2024. Pamiętaj, że na każde pytanie jest jedna poprawna odpowiedź.

Quiz. Makbet Williama Shakespeare’a - jaka to epoka? Sprawdź czy potrzebne ci streszczenie lektury

Pytanie 1 z 10
Makbet Williama Shakespeare’a to:
KOLUMNA ZYGMUNTA - 1670