Matura 2024. Lalka Bolesława Prusa - Jak dobrze znasz lekturę? Powtórzenie do matury z języka polskiego w pigułce [QUIZ]

i

Autor: picryl.com Bolesław Prus napisał "Lalkę" w XIX wieku

Matura 2024

Czy znasz “Lalkę” Bolesława Prusa? Sprawdź w Quizie nasze powtórzenie do matury z polskiego w pigułce

2024-05-06 10:10

Matura z języka polskiego już w maju 2024! Powtórzenie do egzaminu dojrzałości trzeba jednak rozpocząć zdecydowanie wcześniej. Dlatego specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystach rozpoczynamy kurs powtórzeniowy do matury z języka polskiego w pigułce, dzięki któremu sprawdzić podstawowe znajomości z lektur obowiązujących do egzaminu. Dziś “Lalka” Bolesława Prusa - ile wiesz o tej kultowej książce? Sprawdź się w naszym quizie.

Matura z języka polskiego na poziomie podstawowym odbędzie się we wtorek, 7 maja 2024 roku o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Zatem już za niecałe cztery miesiące tegoroczni maturzyści zmierzą się z egzaminem. Powtórzenia do niego warto zacząć już teraz. Dlatego postanowiliśmy przyjść z pomocą i przygotowaliśmy serię quizów powtórzeniowych z najważniejszych powieści, które mogą znaleźć się w maju w teście. Na pierwszy ogień wzięliśmy “Lalkę” Bolesława Prusa. Ile z niej pamiętasz? Jakie są najważniejsze wątki z legendarnej powieści o Warszawie?   

Quiz: ile wiesz o treści “Lalki” Bolesława Prusa?

Poniżej mamy dla was 25 pytań dotyczących najważniejszych wątków “Lalki” Bolesława Prusa”. Zasada naszego quizu jest prosta: my zadajemy pytanie o dany wątek, wy musicie podać kluczowy szczegół. Pamiętajcie, że w każdym przypadku z trzech zaproponowanych odpowiedzi poprawna jest tylko jedna. 

Jesteście gotowi na zetknięcie się z “Lalką” Bolesława Prusa? Quiz macie poniżej. 

Ile wiesz o treści “Lalki” Bolesława Prusa? Quiz

Pytanie 1 z 25
Czym rozpoczyna się "Lalka" Bolesława Prusa?
Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta