Koronawirus we Włoszech

i

Autor: pixabay.com / Zdj. ilustracyjne Koronawirus we Włoszech. Polka uwięziona w Codogno. Szokująca relacja białostoczanki z południa Włoch

Koronawirus w Polsce? We Włoszech jest Polka. Szokująca relacja ze środka epidemii

2020-02-25 9:44

Białostoczanka Anna Janina Kloza opublikowała szokującą relację z Codogno w Lombardii. Polka przebywa we Włoszech, w rejonie objętym kwarantanną z powodu koronawirusa z Chin. - Módlcie się za nas – zaapelowała w mediach społecznościowych.

Koronawirus we Włoszech. Szokująca relacja Białostoczanki

Anna Janina Kloza od kilku lat mieszka ze swoim partnerem, Włochem, w Codogno, w prowincji Lodi (Lombardia). To jedno z miejsc objętych kwarantanną ze względu na odkryte tutaj przypadki koronawirusa. Chce stąd uciec, ale nie może.

Zobacz też: Boisz się koronawirusa w Polsce? Niepotrzebnie. Na Podlasiu znaleźli antidotum

- Nie możemy nigdzie wyjechać ani stąd uciec – napisała na swoim prywatnym profilu facebookowym. - Nie wiem, czy zamkną lotniska w Bergamo (mam bilet na 4 marca). Mamy zapas jedzenia i zalecane jest przebywanie w domu.

Czy Anna Kloza w marcu wróci do Polski? Na razie nie wiadomo. Białostoczanka poinformowała, że koronawirus we Włoszech spodowował, że w Codogno wprowadzono kwarantannę. Na razie na tydzień. Zamknięte są wszystkie instytucje użytku publicznego – szkoły, banki, apteki czy szpital. W niedzielę otwarty był jeden supermarket.

- Mamy zapas jedzenia i zalecane jest przebywanie w domu - `napisała. - Wszystkie instytucje publiczne, szkoły, banki, apteki, szpital pozostaną zamknięte! […] Wykupują jedzenie, praktycznie wszystko... 

Koronawirus we Włoszech. Skąd się tam wziął?

Koszmar rozpoczął się od 38-letniego mężczyzny. W ubiegły czwartek, w nocy, zgłosił się on na izbę przyjęć z wysoką temperaturą. Miał też problemy z oddychaniem. Okazało się, że jest zarażony koronawirusem.

Niestety, zanim lekarze to odkryli, zdążył już zarazić inne osoby: lekarza pierwszego kontaktu, żonę w ciąży i kolegów, z którymi na co dzień gra w piłkę. 38-latek wciąż przebywa w szpitalu.

Największe epidemie w historii świata. Sprawdź swoją wiedzę z historii!

Pytanie 1 z 10
W powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" Nel zachorowała na febrę, czyli inaczej mówiąc

Koronawirus z Chin w Polsce? We Włoszech są ofiary śmiertelne

Koronawirus we Włoszech zebrał już pierwsze żniwa żniwa. Z jego powodu zmarło tam już 6 osób, z czego 3 przypadki śmiertelne odnotowano w poniedziałek, 24 lutego. We wtorek, 25 lutego, zmarła 7 osoba. Największym ogniskiem epidemii są Północne Włochy. Odizolowano tam 11 gmin w Lombardii i Wenecji Euganejskiej.

Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć? [FOTO]

Zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem we Włoszech. To już trzecia dziś ofiara COVID-19 w tym kraju. Północ Włoch jest największym w Europie ogniskiem. W związku z koronawirusem odwołano mecze piłkarskie i masowe imprezy. Przed czasem zakończył się również karnawał w Wenecji.

Koronawirus w Polsce? Czy Polska jest zagrożona?

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech to 219. Kraj ten stał się obecnie największym w Europie ogniskiem epidemii COVID-19. Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Czy koronawirus w Polsce stanie się faktem? Czy nasze państwo jest w jakiś sposób zagrożone?

Rząd uspokaja Polaków, podając do informacji publicznej, że w naszym kraju nie ma na razie żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa. To, gdzie aktualnie znajduje się koronawirus z Chin, możesz sprawdzić na mapie online:Koronawirus z Chin we Włoszech. Jak się przed nim bronić?

Główny Inspektor Sanitarny wydał w poniedziałek (24 lutego) informację dla osób powracających z północy Włoch. Każdy, kto był tam w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwował u siebie objawy takie, jak:

  • Gorączka.
  • Kaszel.
  • Duszność.
  • Problemy z oddychaniem.

Powinien pilnie zgłosić się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w miejscu zamieszkania lub w jego rejonie. Dotyczy to również osób, które miały kontakt z osobą zakażoną koronawirusem we Włoszech. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Koronawirus - fakty i mity

Pytanie 1 z 10
Wirus przenosi się drogą kropelkową.