“Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza nie ma przed tobą tajemnic? Przekonaj się w Quizie powtórzeniowym do matury w pigułce

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Matura 2024

“Konrad Wallenrod” Adama Mickiewicza nie ma przed tobą tajemnic? Przekonaj się w Quizie powtórzeniowym do matury w pigułce

2024-05-06 10:23

Matura z języka polskiego rozpocznie się za niecałe trzy miesiące! Przygotowaliśmy z tej okazji szybki quiz powtórzeniowy do egzaminu, zarówno dla tych już wyuczonych, jak również wszystkich potrzebujących pomocy. Quiz powtórzeniowy do matury z polskiego w pigułce to seria pytań dotyczących najważniejszych polski książek. Dziś “Konrad Wallenrod”, którego znajomość jest konieczna do zaliczenia matury z języka polskiego. Swoją wiedzę sprawdzisz w quizie poniżej.

Matura z języka polskiego 2024 za niecałe trzy miesiące! Kilkugodzinny egzamin ma na celu sprawdzenie wiedzy maturzystów ze znajomości lektur, artykułowania swoich wniosków  oraz czytania ze zrozumieniem. Z myślą o tegorocznych maturzystach przygotowaliśmy serię quizów powtórzeniowych do matury z polskiego w pigułce. Tym razem na warsztat wzięliśmy “Konrada Wallenroda” Adama Mickiewicza. Ile wiesz o tej kultowej lekturze polskiego wieszcza?

Ile wiesz o treści “Konrada Wallenroda” Adama Mickiewicza? Quiz

Poniżej przygotowaliśmy 25 pytań dotyczących najważniejszych wątków “Konrada Wallenroda” Adama Mickiewicza”. Dotyczą one nie tylko treści, ale też pytają o najważniejsze problemy utworu. Pamiętajcie, że na każde pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Powodzenia w rozwiązywaniu naszego quizu powtórzeniowego do matury z polskiego oraz na egzaminie!

Sprawdź, ile wiesz o treści “Konrada Wallenroda” Adama Mickiewicza? Quiz

Pytanie 1 z 20
Jaki jest czas akcji "Konrada Wallenroda"?
Matura 2023 - rady i patenty dla maturzystów #EwelinaPyta