białostockie atrakcje

Kolorowe parasolki nad Kilińskiego. Popularna atrakcja powróciła do Białegostoku! [ZDJĘCIA]

2024-07-05 16:22

Kolorowe parasolki znów zawisły nad ulicą Kilińskiego. Popularna instalacja wraz z rozpoczęciem lata powróciła do Białegostoku. Zobacz, jak w tym roku prezentują się parasolki w dzień i w nocy.

To już powoli staje się miejską tradycją. Oficjalnie przyszło astronomiczne lato, a nad ulicą Kilińskiego pojawiły się kolorowe parasolki.

"Czy to znak, że za chwilę będzie padał deszcz? Nic podobnego! To znak, że pełnia lata jest tuż-tuż! Letnia dekoracja wraca na ulicę Kilińskiego. Właśnie trwa montaż 450 kolorowych parasolek, które wieczorami będą efektownie podświetlane" - przekazało miasto w mediach społecznościowych.

Kolorowe parasolki znów nad ulicą Kilińskiego w Białymstoku

Parasolki były montowane w czwartek (20 czerwca) na specjalnie przygotowanej do tego instalacji i zostaną tam do jesieni. Znajdują się tuż obok rzeźby "Obietnica", która od ubiegłego roku również jest jedną z ulubionych atrakcji białostoczan i przyjeżdżających do miasta turystów. Wpasowują się w urokliwy klimat ulicy Kilińskiego mieszczącej się w samym centrum miasta pomiędzy Rynkiem Kościuszki a Pałacem Branickich. Jej kilkusetletnią historię poznacie tutaj.

Parasoli mienią się różnorodnością barw zarówno w dzień, jak i w nocy. Uroki instalacji artystycznej możecie natomiast podziwiać w naszej galerii.

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Białystok. Młyńskie koło kręci się na Rynku Kościuszki