Bilety komunikacji miejskiej w Białymstoku będą droższe! Przesądziły głosy radnych Koalicji Obywatelskiej

i

Autor: UM Białystok Na zdjęciu kasownik biletów w autobusie BKM

Bilety komunikacji miejskiej w Białymstoku będą droższe! Przesądziły głosy radnych Koalicji Obywatelskiej

2023-02-24 9:54

Bilety autobusowe w Białymstoku będą droższe! W czwartek 23 lutego na nadzwyczajnej sesji rady miasta radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali o podwyżce cen biletów Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Ile będą wynosić? Jaka jest przyczyna podwyżki?

Wyższe ceny biletów BKM

Jak informuje białostocki oddział TVP, nadzwyczajna sesja Rady Miasta Białegostoku w czwartek 24 lutego miała burzliwy przebieg. Władze chciały przegłosować projekt prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, który zakłada znaczną podwyżkę cen większości biletów BKM. Jak powiedział podczas obrad Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku: „Albo uda nam się uchwalić te podwyżki - to mówię wprost - albo trzeba będzie radykalnie ograniczać komunikacje miejską w Białymstoku, a co za tym idzie zwalniać też pracowników”.

Jakie są powody wzrostu cen biletów BKM? Miasto podaje poniższe:

  • inflacja,
  • wzrost cen paliwa,
  • wzrost wynagrodzeń,
  • większe koszty naprawy autobusów,
  • deficyt budżetowy w spółkach komunikacyjnych.

Projekt podwyżki cen biletów BKM przeszedł głosami radnych Koalicji Obywatelskiej. 14 z nich głosowało za, przeciw było 13 radnych PiS i Polski 2050.

Ceny biletów autobusowych w Białymstoku – ile po podwyżce?

Po zmianach, bilet jednorazowy papierowy w Białymstoku zdrożeje z 4 do 5 zł. Elektroniczny z 3 zł do 4 zł. Wzrosną też ceny biletów miesięcznych ze 100 do 130 zł, a biletu 30-dniowego ze 110 do 140 złotych.

Białystok. Mężczyzna wysiadł z auta i runął na ziemię. Dramatyczna akcja ratunkowa