Podwyżka cen biletów BKM. Decyzja radnych jeszcze w tym tygodniu!

i

Autor: UM Białystok Autobus Białostockiej Komunikacji Miejskiej

Podwyżka cen biletów BKM. Decyzja radnych jeszcze w tym tygodniu!

2023-02-21 14:49

Podwyżki cen biletów Białostockiej Komunikacji Miejskiej w 2023 roku mają być olbrzymie. Tak zakłada projekt zmian stworzony przez prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego. Zarządzający stolicą Podlasia, po tym jak o podwyżkach napisały wszystkie media, zdecydował się jeszcze w tym tygodniu rozstrzygnąć tę kwestię i zwołał nadzwyczajną sesję rady miasta.

Nadzwyczajna sesja rady miasta rozstrzygnie o podwyżka cen BKM

O szybkie rozwiązanie sprawy cen biletów BKM zawnioskował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. „Kurier Poranny” informuje, że na czwartek została zwołana nadzwyczajna sesja rady miasta. Właśnie na wniosek prezydenta Truskolaskiego. Na obecną chwilę radni PiS zadeklarowali głosowanie przeciwko podwyżkom, a Polska 2050 zapowiedziała, że zgodzić się na podwyżki może, ale nie w tej formie.

Podwyżki cen biletów BKM – propozycja prezydenta

Przypominamy, że zgodnie z propozycjami magistratu cena jednorazowego, papierowego biletu normalnego wzrosłaby o złotówkę - do 5 zł. Odpowiednio o tę samą kwotę w górę miałaby pójść cena biletu elektronicznego i za każdy dzień biletu miesięcznego imiennego.

Białystok. Mężczyzna wysiadł z auta i runął na ziemię. Dramatyczna akcja ratunkowa