Bezpłatne leki dla dzieci i seniorów wcześniej? Minister Adam Niedzielski zdradził możliwą datę startu programu

i

Autor: pixabay.com pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Twoje finanse

Bezpłatne leki dla dzieci i seniorów wcześniej? Minister Adam Niedzielski zdradził możliwą datę startu programu

2023-05-31 12:23

Program bezpłatnych leków dla seniorów powyżej 65. roku życia oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia zapowiedział rząd Prawa i Sprawiedliwości na majowej konwencji partii. Planowo miał on wystartować 1 stycznia 2024 r., ale minister Adam Niedzielski zdradził możliwą wcześniejszą datę jego rozpoczęcia. To już niedługo!

Darmowe leki dla seniorów – kiedy?

Darmowe leki dla seniorów po 65. roku życia oraz dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat to jeden z najważniejszych programów Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii do wyborów parlamentarnych w 2023 r. Ogłoszony został on na majowej konwencji partii, a teraz minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał kolejne informacje.

- Cały czas jesteśmy w fazie podejmowania decyzji, najpóźniej na pewno to jest od początku roku 2024, ale rozważamy scenariusz, żeby wprowadzić to o kwartał wcześniej, czyli od końca września, czy od września 2023 roku - powiedział szef resortu zdrowia w niedzielę w Polsat News.

Darmowe leki dla seniorów i dzieci – lista

Minister dopytywany przez dziennikarzy o kolejne szczegóły projektu zdradził, że program darmowych leków dla seniorów zakłada zwiększenie pozycji na liście leków objętych refundacją. Obecnie jest ich około 2 tys., a po zmianach ma być ich więcej. Adam Niedzielski zaznaczył, że celem jest wciągnięcie na listę darmowych leków wszystkich z pozycji tych refundowanych. Przy okazji szef resortu zdrowia sprecyzował, że po starcie programu darmowych leków dla seniorów powyżej 65. roku życia i dzieci do lat 18 nie wszystkie lekarstwa z apteki będą darmowe. A jedynie te z listy.

Emeryci WŚCIEKLI na rząd. OSZUKALI NAS! Nie mamy na leki!