Kontrole policji

i

Autor: podlaska.policja.gov.pl

KONTROLE POLICJI

Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne. Ponad tysiąc skontrolowanych pojazdów

2024-05-21 10:47

Wielka akcja drogówki z województwa podlaskiego zakończyła się dla wielu kierowców zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

Od piątku do soboty przez 24 godziny, policjanci z "drogówki", w tym z grupy SPEED sprawdzali z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach województwa podlaskiego. Blisko dwustu policjantów skontrolowało ponad 1000 pojazdów, ujawniając przy tym 1046 wykroczeń.

Zabrane prawa jazdy i kierowcy pod wpływem alkoholu

Jak informuje Podlaska Policja, 887 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, w tym 500 zrobiło to w rejonach przejść dla pieszych. 6 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Policjanci ukarali mandatami 738 uczestników ruchu drogowego, 293 pouczyli, a w 15 przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi 13 zatrzymali też prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Przekroczenia prędkości

Policjanci z białostockiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierowca przekroczył prędkość o 60 km/h. Mieszkaniec gminy Juchnowiec Kościelny jechał 130 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. 59-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 14 punktami.

Z kolei w Łomży kierowca jeepa w obszarze zabudowanym jechał 156 km/h. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 złotych.