X Rowerowa Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę. Przed nimi 7 dni pielgrzymowania [ZDJĘCIA]

2022-08-03 15:57

W środę 3 sierpnia ponad 120 osób wyruszyło z Białegostoku w X Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę. Przed nimi siedem dni pielgrzymowania, podczas których pokonają prawie 500 kilometrów.

Wcześniej wielu uczestników Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę chodziło pieszo do sanktuarium w Częstochowie. Teraz decydują się na tę lżejszą i krótszą opcję ze względu na to, że nie są w stanie uzyskać dwóch tygodni wolnego w pracy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Cała Piękna”, wskazujące na wszelkie „przymioty Maryi, na wszystko, co Bóg zechciał wlać w Jej serce, Jej codzienność i życie”.

ZOBACZ: Pielgrzymi z Białegostoku wyruszyli na Jasną Górę. Trasa liczy 480 km [ZDJĘCIA]

Pielgrzymki rowerowe na Jasną Górę

W X Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę wzięło udział ponad 120 osób. Nie jest to jednak ostania pielgrzymka na rowerach do Częstochowy. Po tej białostockiej wyruszą jeszcze co najmniej cztery:

  • X Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej (17-20 sierpnia 2022 r.)
  • Warszawska Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy (10-14 sierpnia 2022 r.)
  • I pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę organizowana przez Warszawską Rowerową Grupę Pielgrzymkową (11-14 sierpnia 2022 r.)
  • II pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę organizowana przez Warszawską Rowerową Grupę Pielgrzymkową (22-26 sierpnia 2022 r.)

X Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę 2022 [TRASA]

Trasa pielgrzymki wiedzie przez: Rudkę, Międznę, Siennicę, Wrociszew, Rozwady, Strzelce Małe, by siódmego dnia, po przejechaniu 483 km, zakończyć się na Jasnej Górze.

Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę [PROGRAM]

Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę to nie tylko jazda na dwóch kółkach. Obok bloku rekreacyjnego, zawierającego wspólne spędzanie wolnego czasu gry integracyjne, projekcje filmów, ogniska czy mecze piłki nożnej i siatkowej, podczas pielgrzymki jest przewidziany program duchowy, który obejmuje Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwy i konferencje.

Kontrowersyjny występ kabaretu Neo-Nówka. Jest afera! Poseł PO komentuje