Inwestycje

W tym miejscu powstanie nowy Auchan w Białymstoku. Na razie nie ma tu nic [ZDJĘCIA]

2024-06-29 9:35

W Białymstoku planowany jest kolejny supermarket Auchan. Trzeci obiekt sieci sklepów w mieście ma zostać zbudowany na osiedlu Wygoda. Byliśmy na miejscu spodziewanej budowy. To tam powstanie nowy kompleks. Zobaczcie zdjęcia miejsca, gdzie obecnie nie ma nic.

Nowy Auchan w Białymstoku. Gdzie powstanie?

W Białymstoku znajdziemy obecnie dwa supermarkety Auchan. Jeden przy ul. Produkcyjnej, kolejny przy ul. Hetmańskiej. Pierwszy z nich powstał jeszcze w 2000 roku, drugi natomiast w roku 2008.

Budowę trzeciego zaplanowano z kolei na osiedlu Wygoda, pomiędzy ulicami: 42 Pułku Piechoty, Kazimierza Wielkiego i Generała Nikodema Sulika. Do zagospodarowania jest tam 6 ha pustego terenu.

QUIZ: Czy to dzielnica Białegostoku? Jak dobrze znasz osiedla stolicy województwa podlaskiego?

Pytanie 1 z 16
Która z tych dzielnic leży w Białymstoku?

To tu powstanie nowy supermarket Auchan w Białymstoku. Zobacz lokalizację

Powstanie nowego białostockiego centrum handlowego ogłoszono na początku wiosny 2024 r. Wciąż jednak nie ruszyła budowa, na razie na wyznaczonym terenie nie dzieje się nic. Obecnie trwa nadal bowiem planowanie nowego centrum oraz poszukiwanie firm, które chciałyby zaangażować się w projekt. Sieci Auchan pomaga w tym zadaniu lider w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego na rynku nieruchomości, czyli firma Nhood Services Poland. Nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa.

Według przedstawicielki spółki, Anny Będowskiej - planowany teren inwestycji, to bardzo dogodnie położony obszar, z dużym potencjałem handlowym.

Byliśmy na miejscu. W galerii możecie zobaczyć teren, na którym ma powstać nowy supermarket Auchan.

Tajemnicze wózki w Auchan! Klienci kupują „kota w worku”. Co jest w środku?
Listen on Spreaker.