W Białymstoku znajdziesz najlepszych policjantów w Polsce! Mundurowi totalnie zdeklasowali konkurencję

i

Autor: Podlaska Policja W Białymstoku znajdziesz najlepszych policjantów w Polsce! Mundurowi totalnie zdeklasowali konkurencję

Policjanci

W Białymstoku znajdziesz najlepszych policjantów w Polsce! Mundurowi totalnie zdeklasowali konkurencję

2023-09-29 12:39

Funkcjonariusze z Białegostoku wygrali w finale XXVII edycji „Turnieju Par Patrolowych”. Policjanci totalnie zdeklasowali konkurencję z całej Polski, bo wygrali we wszystkich konkurencjach i zdobyli puchar prezydenta RP.

Turniej Par Patrolowych 2023

Rozgrywki w Turnieju Par Patrolowych 2023 rozpoczęły się w środę 27 września i wzięły w nich udział wszystkie garnizony działające na terenie naszego kraju. To pierwszy turniej po przerwie pandemicznej, a konkurencje jakie objęły policjantów to:

  • bieg pościgowy,
  • strzelanie sytuacyjne,
  • techniki obezwładniania,
  • interwencje policyjne,
  • udzielanie pierwszej pomocy,
  • test wiedzy zawodowej.

Policjanci z Białegostoku najlepsi w Polsce

Jak poinformował portal bialystokonline.pl pierwszy raz od 30 lat funkcjonariusze z Białegostoku reprezentujący podlaski garnizon wygrali wszystkie konkurencje i zdobyli pierwsze miejsce na podium. Dzięki temu zdobyli puchar prezydenta RP, który odebrali z rąk Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka.

Policjanci z Białegostoku wygrali zarówno w klasyfikacji generalnej drużynowej, jak również indywidualnie. Pierwsze miejsce zajęli policjanci z KMP w Białymstoku: starszy sierżant Łukasz Szkiłądź i sierżant Grzegorz Kiełpiński.