Utrudnienia PKP. Awaria niedaleko Białegostoku. Opóźnienia pociągów do Warszawy

i

Autor: Jakub Sadkowski Dworzec PKP w Białymstoku

Utrudnienia

Utrudnienia PKP. Awaria niedaleko Białegostoku. Opóźnienia pociągów do Warszawy

2023-10-09 9:47

Od wczesnego ranka w poniedziałek (9.10) występują utrudnienia w ruchu pociągów m.in. z Białegostoku do Warszawy. Niektóre z połączeń mogą być opóźnione nawet do 1,5 godziny. Wszystko przez awarię sieci trakcyjnej na odcinku Baciuty-Łapy. PKP PLK przekazało także jak długo potrwają utrudnienia.

Z związku z awarią zaszły zmiany w ruchu pociągów, zalecono przewoźnikom wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej - powiedział Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Pociągi PKP Intercity będą ruszały z Białegostoku z lokomotywą spalinową i dopiero w Łapach będzie ona zmieniana na elektryczną.

Przyczyną zmian jest awaria sieci trakcyjnej na stacji Baciuty, do której doszło w poniedziałek przed godziną 5:00. Na miejscu pracują obecnie służby PLK, w tym specjalny pociąg sieciowy.

Utrudnienia PKP. Opóźnienia pociągów potrwają nawet do 1,5 godziny

Z komunikatu PKP Intercity wynika, że opóźnienia pociągów przewidywane są na co najmniej 30, a nawet do 90 minut.

Przedstawiciele spółki proszą pasażerów o zwracanie uwagi na komunikaty podawane na stacjach. Informacja o aktualnym ruchu pociągów znajduje się również na stronie portalpasazera.pl.

Awaria sieci trakcyjnej. Do kiedy potrwają utrudnienia na trasie Białystok-Warszawa?

Przewoźnicy PKP Intercity i POLREGIO wprowadzili wzajemne honorowanie biletów na odcinku Czyżew-Białystok-Suwałki, co oznacza, że pociągi dalekobieżne zatrzymają się na wszystkich przystankach. Taka sama sytuacja jest w przypadku odcinku Małkinia-Warszawa Wileńska/Warszawa Wschodnia. Tam uzgodniono wzajemne honorowanie biletów spółki PKP Intercity i Kolei Mazowieckich.

Czas naprawy szacowany jest do godzin popołudniowych" - poinformował Tomasz Łotowski.

Tym samym wiemy, że utrudnienia potrwają przynajmniej do południa w poniedziałek.

Zobacz poniżej jak obecnie wygląda okolica dworca PKS i PKP w Białymstoku.