Tysiące Polaków STRACI DOSTĘP do popularnego komunikatora! Szykuje się rewolucja

i

Autor: pexels.com Tysiące Polaków STRACI DOSTĘP do popularnego komunikatora! Szykuje się rewolucja

Tysiące Polaków STRACI DOSTĘP do popularnego komunikatora! Szykuje się rewolucja

2022-05-24 10:37

Już niedługo użytkownicy bardzo popularnego w Polsce komunikatora nie będą mogli z niego korzystać. Przyczyną jest zmiana wymagań systemowych, dzięki czemu producent chce zamknąć dostęp dla starszych urządzeń.

W branży elektronicznej bardzo częstym zjawiskiem jest zamykanie dostępu do pewnych aplikacji czy też programów dla tych użytkowników, którzy pracują na przestarzałych systemach bądź urządzeniach. Wiąże się to oczywiście z rozwojem technicznym, ale również marketingiem. Bo skoro coś przykładowo nie działa na naszym starym laptopie, to należy postarać się o nowy.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa funkcja popularnego komunikatora. Duże zmiany dla użytkowników!

Najbardziej dotkliwe są jednak zawsze zmiany w przypadku aplikacji lub systemów najbardziej popularnych wśród użytkowników, a wcale nie działających źle. Takim przykładem jest WhatsApp. Obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych aplikacji służących do komunikacji. Bardzo wielu użytkowników ceni ją sobie nawet wyżej od Messengera – innego narzędzia do rozmów, których właścicielem jest Facebook.

Co ciekawe popularność WhatsApp nie maleje jakoś znacząco, chociaż w 2021 r. badania Kaspersky Internet Security for Android wykazały, że właśnie ten zielony komunikator jest najbardziej niebezpiecznym na świecie. To na WhatsAppie bowiem dochodzi do największej liczby ataków pishingowych.

WhatsApp zamyka dostęp do aplikacji. Kogo to dotyczy?

Ciekawe zatem, jak na popularność tej aplikacji wpłynie fakt, że już niedługo część użytkowników nie będzie miała do niej dostępu. WABetaInfo poinformowało bowiem, że serwis WhatsApp planuje zmianę wymagań technicznych i użytkownicy posiadający telefony ze starszym oprogramowaniem nie będą mogli korzystać z zielonej aplikacji. Których modeli konkretnie będzie to dotyczyć?

Nie skorzystają z niego ci, którzy pracują na iOS 10 lub 11. Czyli nie włączą WhatsAppa wszyscy posiadacze iPhone’ów 5 i 5C. Nowe zasady mają obowiązywać od 24 października 2022 r.

Szybkie pytania - Gromee

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl