Autor: Jagiellonia Białystok

SPORT

Trzy gole plus samobój. Jagiellonia wygrała sparing na zgrupowaniu w Opalenicy

2024-07-03 23:01

Jagiellonia Białystok wygrała w meczu sparingowym z pierwszoligową Miedzią Legnica 3:1. Dla dla mistrzów Polski gole strzelali: Jetmir Haliti, Kristoffer Hansen i Mateusz Skrzypczak.

To był drugi mecz sparingowy podczas obozu w Opalenicy. Rywalem była Miedź Legnica prowadzona przez byłego trenera Jagi Ireneusza Mamrota.

Jagiellonia od początku dyktowała warunki gry i szybko objęła prowadzenie. W 8 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gol zdobył Jetmir Haliti. Na 2:0 podwyższył w 25.min Kristoferr Hansen. Do przerwy jednak było 2:1, po samobójczym trafieniu Nene.

Druga połowa

W drugiej połowie rzut karny wywalczył 16-letni Oskar Pietuszewski, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Skrzypczak.

-Za nami dobry sparing. Uważam, że zaprezentowaliśmy dobrą grę oraz pełną dominację. Tak to powinno wyglądać - powiedział po meczu Skrzypczak.

Sparingi

Kilka dni wcześniej w pierwszym sparingu Jagiellonia zremisowała z Sigmą Ołomuniec 1:1

Zgrupowanie Jagiellonii w Opalenicy potrwa do 5 lipca. Na zakończenie zaplanowany jest sparing z Legią Warszawa.