Światowy Dzień Kota na słodko! Te mruczki z fundacji Kotkowo skradną serca!

i

Autor: Facebook/Fundacja Kotkowo Na zdjęciu koty do adopcji z Fundacji Kotkowo

Światowy Dzień Kota na słodko! Te mruczki z fundacji Kotkowo skradną serca!

2023-02-17 15:36

Światowy Dzień Kota przypada w piątek 17 lutego. Tego dnia w internecie pojawia się dużo artykułów, również tych śmiesznych dotyczących naszych mruczków. My postanowiliśmy przedstawić najpiękniejsze koty dostępnych do adopcji w fundacji Kotkowo. Jesteście gotowi na 15 minut słodkości?

Dzień Kota – kiedy wypada?

Od lat data święta naszych kotów jest kontrowersyjna, bo właściwie istnieją dwa terminy. Pierwszy to 17 lutego, w Polsce wypada wtedy Światowy Dzień Kota. Jest jednak drugi: 8 sierpnia. Wówczas przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Który termin brać pod uwagę? Właściwie dowolnie, a najlepiej naszym kotom robić ich święto każdego dnia.

Najpiękniejsze koty Fundacji Kotkowo Białystok

W poniższej galerii znajdziecie zdjęcia wybranych kotów, dostępnych do adopcji w białostockiej Fundacji Kotkowo. Organizacja ta od lat zajmuje się porzuconymi mruczkami, szuka dla nich domów i pomaga przeżyć.

Jak adoptować kota ze schroniska?

Fundacja Kotkowo działa od 2010 r. Od tego czasu udało się zrealizować ponad 5000 adopcji kotów. Jeśli decydujesz się na przygarnięcie mruczka na stałe, wybierz zwierzę z galerii na stronie i skontaktuj się z fundacją. Pamiętaj, że organizacja wymaga podpisania umowy adopcyjnej, a przed oddaniem kota może sprawdzić warunki panujące w domu.

Bajkowy audiobook na dzień kota