500 plus dla psa i kota istnieje. Znamy zasady! Sprawdź, jak otrzymać świadczenie

i

Autor: unsplash.com unsplash.com - zdjęcie ilustracyjne

500 plus dla psa i kota istnieje. Znamy zasady! Sprawdź, jak otrzymać świadczenie

2023-02-17 14:15

500 plus na psa i kota – czy takie świadczenie istnieje? Okazuje się, że tak! Można otrzymać takie wsparcie. Jeśli posiadacie w domu zwierzaka, znamy zasady przyznawania 500 plus dla psa i kota.

500 plus dla psa i kota. Dofinansowanie od samorządu

Dofinansowanie 500 plus dla psa i kota jest w Polsce dostępne! Lokalne samorządy przyznają dofinansowanie dla właścicieli zwierząt świadczenie w wysokości nawet do 500 zł. Ustawodawca przewidział w budżecie na 2023 rok konkretną pulę pieniędzy. To właśnie w samorządach lokalnych dopytać należy, czy możemy skorzystać z 500 plus na kota lub psa. Pieniądze te dostępne mają być do listopada 2023 lub do ich wyczerpania.

Dla kogo 500 plus na psa i kota?

Pieniądze z rządowego programu, który umownie nazywany jest „500 plus dla zwierząt”, może dostać każdy, kto ma posiada w domu zwierzaka. Przeznaczeniem tej akcji jest zapobieganie bezdomności zwierząt. Na co można wydać pieniądze w ramach 500 plus dla psa i kota? Konkretnie na:

  • zabiegi weterynaryjne (w tym sterylizacja),
  • chipowanie zwierząt.

500 plus dla psa i kota – jak otrzymać pieniądze?

Istotnym punktem programu 500 plus dla psa i kota jest jego regulamin. A konkretnie jeden zapis. Mianowicie fakt, że pieniądze w ramach programu nie zostaną wypłacone na nasze konta. Za daną kwotę można za darmo zrobić zabieg u weterynarza. W tym celu należy sprawdzić w lokalnym samorządzie, jakie akcje są aktualnie prowadzone.

Wkurzeni Polacy ŻĄDAJĄ podwyżki 500 plus. 1000 plus będzie mało! | Komentery