Zakaz handlu w niedziele

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Sklepy

Sklepy otwarte w Boże Ciało w Białymstoku. Biedronka, Lidl, Żabka, Dino. Gdzie zrobić zakupy 30 maja 2024?

2024-05-30 9:26

Czy 30 maja zrobimy gdzieś zakupy w Białymstoku? Czy jest to święto i obowiązuje zakaz handlu? Okazuje się, że tego dnia jest Boże Ciało 2024. Czy większość sklepów sieciowych będzie zamknięta? Odpowiedzi na te pytania są poszukiwane przez wielu Polaków. Sprawdziliśmy, czy w 30 maja 2024 będzie można pójść na zakupy do supermarketu lub sklepów franczyzowych i osiedlowych w Białymstoku i okolicach.

Czy 30 maja sklepy są otwarte? Ostatni czwartek tego miesiąca to Boże Ciało, a zatem drugi w maju długi weekend. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zawsze obchodzone jest w czwarty dzień tygodnia, dlatego dla wielu jest to propozycja dłuższego odpoczynku. W związku z tym sporo ludzi osób szuka informacji na temat tego, czy 30 maja dnia zrobić zakupy. Od lat w naszym kraju supermarkety zamknięte są w niedziele oraz wszystkie narodowe święta. Wiemy już zatem, że tego dnia obchodzi Boże Ciało, czyli sklepy powinny być zamknięte. My jednak sprawdziliśmy, czy 30 maja będzie można skorzystać z usług takich sklepów jak Biedronka, Lidl, Żabka i Dino.

Czy sklepy będą otwarte 30.05.2024?

Dla tych, którzy obawiali się, że 30 maja 2024 roku nie uda im się zrobić zakupów, mamy dobre informacje. Choć jest to Boże Ciało, dlatego wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe są zamknięte, tego dnia będzie można zrobić podstawowe zakupy. O jakie miejsca chodzi?

Biedronka, Lidl, Żabka, Dino - godziny otwarcia 30.05.2024

Oto godziny otwarcia wybranych sklepów w Boże Ciało 30 maja 2024:

Biedronka: zamknięte.

Lidl: zamknięte.

Żabka: 6:00 - 23:00 (tylko w przypadku, jeśli właściciel zdecyduje się otworzyć punkt).

Dino: zamknięte.

Juwenalia 2024 Białystok