Pogoda na Boże Ciało w Białymstoku. Czy długi weekend na Podlasiu będzie upalny?

i

Autor: Jakub Sadkowski Pogoda na Boże Ciało w Białymstoku. Czy długi weekend na Podlasiu będzie upalny?

Prognoza Pogody

Pogoda na Boże Ciało w Białymstoku. Czy długi weekend na Podlasiu będzie upalny?

2024-05-29 15:49

Jaka pogoda na Boże Ciało 2024? Większość Polaków w tym okresie wybiera się nad morze i prognoza pogody w nadmorskich miejscowościach jest obecnie masowo wyszukiwana w internecie. A jak będzie w Białymstoku? Nie wszyscy bowiem w weekend Bożego Ciała wyjadą z Podlasia, a zostaną i będą odpoczywać w regionie. Jaka pogoda na Boże Ciało 2024 w Białymstoku? Czy na Podlasiu będzie upalnie?

Pogoda na Boże Ciało 2024

Jaka pogoda szykuje się na Boże Ciało 2024? Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tym roku wypada w czwartek 30 maja. Właśnie tego dnia w całej Polsce wierni katoliccy wezmą udział w procesjach, które przejdą ulicami naszych miast oraz wokół świątyń. Z uwagi na to, że Boże Ciało co roku wypada w czwartek, jest ono okazją do dłuższego wypoczynku. Jest to bowiem jeden z najbardziej oczekiwanych długich weekendów w roku kalendarzowych. Jaka pogoda na Boże Ciało w 2024 roku? Szykuje się naprawdę upalnie i słonecznie.

Sonda
Czy planujesz wyjazd na Boże Ciało?

Jaka pogoda na Boże Ciało 2024 w Białymstoku?

W Białymstoku pogoda na Boże Ciało 2024 i cały długi weekend związany z tą uroczystością zapowiada się niesamowita. Według prognozy długoterminowej w czwartek 30 maja należy spodziewać się temperatury w wysokości nawet 27 stopni Celsjusza i chociaż prognozowane jest duże zachmurzenie, to tego dnia ma być aż 7 godzin całkowicie słonecznych. Nie ma natomiast żadnych szans na deszcz. A co z kolejnymi dniami na Podlasiu? Czy w weekend Bożego Ciała można jechać pod namiot czy kemping?

Według długoterminowej prognozy pogody jak najbardziej taki wypad byłby udany. W kolejnych dniach temperatura na Podlasiu utrzyma się w okolicach 27 stopni Celsjusza, nocą słupki termometrów osiągną około 10 stopni Celsjusza, a zachmurzenie będzie słabło. W sobotę 1.06 oraz niedzielę 2.06 godzin z pełnym nasłonecznieniem będzie już 10. Prognoza pogody dla Podlasia na Boże Ciało i weekend nie zakładają opadów deszczu, a wiatr osiągnie prędkość 7 km/h.

W galerii zdjęć znajdziecie nasze propozycje na kemping na weekend Bożego Ciała 2024

Juwenalia 2024 Białystok