Samochody, które w Polsce kradną najczęściej. Nieoczekiwany model na drugim miejscu!

i

Autor: pexels.com Zdjęcie ilustrujące samochód

Samochody, które w Polsce kradną najczęściej. Nieoczekiwany model na drugim miejscu!

2022-12-02 12:07

Jakie auta są obecnie najczęściej kradzione w Polsce? Najbardziej popularne od lat są marki produkowane w Azji, ale trzeba przyznać, że zaskoczeń nie brakuje! Ile samochód skradziono w 2022 roku? Jak dużo aut pada łupem złodziei dziennie? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Najbardziej popularne miasto dla złodziei

Statystyki skradzionych w Polsce samochodów w 2022 r. zaprezentowało ostatnio Ministerstwo Cyfryzacji. Według danych za okres od 1 stycznia do 23 października w tym czasie z powodu kradzieży wyrejestrowano aż 6127 samochodów. Oznacza to, że dziennie w ten sposób znika 21 aut!

Te statystyki przerażają, ale jedno ciągle pozostaje bez zmian. Najwięcej samochodów cały czas kradzionych jest w Warszawie. W całym 2021 r. prawie 27 proc. kradzieży zanotowano właśnie w stolicy. Niepokojąco wyglądają statystyki znalezionych aut. Tych w 2021 r. udało się odzyskać zaledwie 24 proc. Wszystko przez to, że przestępcy nadążają za duchem czasu, potrafią złamać wszystkie zabezpieczenia i potrafią zakłócać sygnał GPS.

Najczęściej kradzione auta w Polsce w 2022 r.

Skoro sytuacja jest tak zła, właściciele których aut muszą mieć się na baczności? W poniższej galerii prezentujemy listę najczęściej kradzionych samochodów w 2022 r. Znajdziecie na niej bardzo popularne marki, w tym wiele modeli produkcji azjatyckiej, ale przy kilku nazwach możecie być zdziwieni. Zestawienie najczęściej kradzionych samochodów w Polsce dotyczy okresu 1 stycznia – 23 października 2022 r.

Pijani kierowcy mają małe rozumki”. Czy należy zabierać im samochody?

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji/interia.pl