Rozkład jazdy autobusów w Białymstoku. Zmiany od 21 listopada

i

Autor: UM Białystok Rozkład jazdy autobusów w Białymstoku. Zmiany od 21 listopada

Rozkład jazdy autobusów w Białymstoku. Zmiany od 21 listopada. Zobacz, jakie

2020-11-20 8:54

Od najbliższej soboty (21 listopada) zmieni się część rozkładów jazdy białostockich autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców podróżujących autobusami do pracy.

Autobusy wyposażone w tlen zamiast karetek. Tak będą wozić zakażonych

Od soboty (21 listopada) zostaną wprowadzone korekty rozkładów jazdy linii: 10, 11, 15, 18, 24, 100, 106 i 112. Zmiany te mają zapewnić podróżnym możliwość przesiadek między liniami zgłaszanymi przez pasażerów. Wprowadzone zostaną także dodatkowe kursy, a na ulice wyjedzie więcej autobusów dwuczłonowych.

– Do Białostockiej Komunikacji Miejskiej wpłynęło kilka próśb mieszkańców o skorygowanie godzin odjazdów autobusów, dlatego dostosowujemy rozkłady do potrzeb pasażerów – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Jeżeli pojawiają się trudności z dojazdem lub powrotem z pracy, prosimy Państwa o kontakt telefoniczny lub mailowy z BKM.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej

Nowe rozkłady jazdy obowiązujące od 21 listopada dostępne są już na stronie BKM w zakładce Przyszły rozkład jazdy. Będą także znajdowały się na przystankach tak, aby pasażerowie nie mieli kłopotu z ustaleniem godziny przyjazdu poszczególnych autobusów.

Ze względu na pandemię i wprowadzone przez rząd obostrzenia z Białostockiej Komunikacji Miejskiej korzysta o wiele mniej pasażerów, niż wcześniej. Wielu pracowników białostockich firm i instytucji, uczniowie i studenci pracują i uczą się w trybie zdalnym. Starsze osoby także pozostają w domach. Dlatego od tygodnia w Białymstoku obowiązuje zmieniony rozkład jazdy autobusów.

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?