Kioski RUCH-u będą sprzedawać alkohol i jedzenie

i

Autor: Henryk Borawski Kioski RUCH-u będą sprzedawać alkohol i jedzenie

Rewolucja w kioskach RUCH-u. Zmienią się nie do poznania. Kupimy w nich alkohol i jedzenie

2020-11-26 8:52

PKN ORLEN przejął kontrolę nad RUCH, obejmując 65 proc. akcji spółki. Spółka chce zrewolucjonizować m.in. działanie kiosków, zamieniając je w punkty świadczące kompleksowe usługi dla klientów, również kurierskie.

Ciężarówka wjechała w sklep.

Kioski RUCH-u, które znamy, już niedługo przestaną istnieć. PKN Orlen zapowiedział, że dzięki przejęciu kontroli nad spółką zamierza wprowadzić biznes detaliczny na wyższy poziom. Chodzi o m.in. o rozwój segmentu usług kurierskich oraz nowych formatów gastronomiczno-sklepowych.

Co to oznacza w praktyce? 

Chodzi o przekształcenie kiosków w punkty, w których nie tylko kupimy prasę, ale również jedzenie, a nawet alkohol. Nie wiadomo na razie, jak dokładnie miałyby funkcjonować tego typu obiekty. Wiadomo jednak, że działać będą pod inną nazwą. 

- Dzięki przejęciu kontroli możemy już wykorzystać pewne synergie, które wzmocnią spółkę i równolegle wprowadzą nasz biznes detaliczny na wyższy poziom - tłumaczy Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen. - Na bazie spółki RUCH chcemy m.in. rozwijać segment usług kurierskich oraz nowe formaty gastronomiczno-sklepowe.

Spółka podaje w oficjalnym komunikacie, że powstał szczegółowy plan restrukturyzacji spółki oraz wynegocjowano umowę inwestycyjną z pozostałymi partnerami w tym przedsięwzięciu. Analizy rynkowe przeprowadzone przez PKN Orlen wskazały na potencjał rozwoju formatu poza stacjami paliw z wykorzystaniem aktywów spółki RUCH. 

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia