QUIZ: Mistrzowski sezon Jagiellonii Białystok. Jak dobrze pamiętasz fakty z historycznych rozgrywek Dumy Podlasia?

i

Autor: Jakub Sadkowski Jagiellonia Białystok zdobyła mistrzostwo Polski w sezonie 2023/24

Sport

QUIZ: Mistrzowski sezon Jagiellonii Białystok. Jak dobrze pamiętasz fakty z historycznych rozgrywek Dumy Podlasia?

2024-06-22 12:15

Jagiellonia Białystok mistrzem Polski! Niewiarygodne stało się możliwe. Piłkarze Adriana Siemieńca przeszli do historii i zdobyli pierwszy dla klubu ligowy tytuł. Pamiętacie jak przebiegał mistrzowski dla Jagi sezon 2023/2024? Zebraliśmy w quizie najważniejsze fakty dotyczące zakończonych rozgrywek Ekstraklasy. Tylko prawdziwi miłośnicy futbolu zdobędą komplet punktów!

"Mistrz, mistrz, Jaga mistrz!"

W sobotę, 25 maja po godzinie 19 rozbrzmiał końcowy gwizdek spotkania ostatniej kolejki przy ul. Słonecznej. Kibice tłumnie wbiegli na murawę Stadionu Miejskiego niesieni przez euforię historycznego triumfu. Historia pisała się bowiem tego dnia na oczach wszystkich białostoczan. Ich ukochany klub wygrał właśnie, pierwsze w swojej ponad stuletniej historii, mistrzostwo Polski. Nad Białymstokiem rozległa się natomiast wspomniana powyżej przyśpiewka. Ten niesamowity sezon bohaterowie sympatyków Żółto-Czerwonych zakończyli przekonującą wygraną nad Wartą Poznań i tym samym przypieczętowali upragniony tytuł. Jaki dokładnie był wynik tego spotkania? No właśnie. Kto widział, ten na pewno pamięta.

Tak Jagiellonia zdobywała mistrzostwo Polski! Jak dobrze pamiętasz sezon 2023/2024?

Zakończył się piękny sezon dla Jagiellonii Białystok. Eksperci i znawcy futbolu zachwycali się postawą Żółto-Czerwonych. Ulubieńcy kibiców ze Słonecznej zasłużyli w końcu na przydomek klubu i stali się prawdziwą Dumą Podlasia. Jak dobrze pamiętacie przebieg sezonu 2023/2024? Zebraliśmy najciekawsze statystyki oraz informacje i fakty dotyczące meczów Jagi. Pytania dotyczą tylko rozgrywek Ekstraklasy. Czas przypomnieć sobie co działo się w minionym roku i przeżyć to jeszcze raz!

Tak Jagiellonia Białystok zdobywała tytuł PKO Ekstraklasy. Jak dobrze pamiętasz mistrzowski sezon Dumy Podlasia? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Jagiellonia osiągnęła rekordowy wynik XXI wieku pod względem:
Jagiellonia Białystok mistrzem Polski

ZOBACZ PONIŻEJ: Feta w Białymstoku po mistrzostwie Polski. Tak bawili się kibice Jagiellonii Białystok