Putin na Białorusi. Tematem rozmów ćwiczenia wojskowe z użyciem broni nuklearnej?

i

Autor: PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka podczas wspólnych rozmów na Białorusi

białoruś

Putin na Białorusi. Tematem rozmów ćwiczenia wojskowe z użyciem broni nuklearnej?

2024-05-29 7:02

Władimir Putin w czwartek (23 maja) wieczorem przybył na Białoruś. Podczas dwudniowej wizyty ma omówić z Alaksandrem Łukaszenką kwestie bezpieczeństwa, wspólnych ćwiczeń wojskowych oraz współpracy gospodarczej - informują rosyjskie media cytowane przez agencję Reuters.

Putin na Białorusi. Rozmawia z Łukaszenką o ćwiczeniach wojskowych

Po przylocie do Mińska, Władimir Putin oświadczył, że jednym z tematów rozmów z Łukaszenką będzie "druga faza ćwiczeń z bezpośrednim udziałem naszych białoruskich przyjaciół i kolegów w sferze wojskowej". Według informacji rosyjskich mediów, podczas tych ćwiczeń wykorzystana ma być taktyczna broń nuklearna.

Jak przypomina Reuters, rosyjskie ministerstwo obrony informowało wcześniej, że rosyjska armia rozpoczęła już "pierwszą fazę ćwiczeń" symulujących wykorzystanie taktycznej broni nuklearnej.

Ma to być odpowiedź na "wojownicze wypowiedzi zachodnich przywódców, m.in. prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Kreml uważa je za zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji. Celem tych ćwiczeń ma być także ostrzeżenie Zachodu, by nie angażował się bardziej w wojnę na Ukrainie - twierdzą tak eksperci wojskowi, na których powołuje się Reuters. Ukraina otrzymuje obecnie zachodnią broń oraz wsparcie wywiadowcze.

Putin się nie opamięta?! ''Rosja jest MOCNA'' - Rosyjski opozycjonista nie ma złudzeń!