Poznaliśmy najbardziej rozwojową firmę w woj. podlaskim. O dziwo nie chodzi o przedsiębiorstwo z Białegostoku!

i

Autor: UM Suwałki Poznaliśmy najbardziej rozwojową firmę w woj. podlaskim. O dziwo nie chodzi o przedsiębiorstwo z Białegostoku!

Podlasie

Poznaliśmy najbardziej rozwojową firmę w woj. podlaskim. O dziwo nie chodzi o przedsiębiorstwo z Białegostoku!

2023-11-21 12:31

W piątek 17 listopada Serwis Samorządowy PAP ogłosił wyniki pierwszej edycji konkursu „Biznes Dobry dla Gminy 2023”. Nagrodzone zostały firmy, mające istotny pozytywny wpływ na lokalny rozwój i harmonijnie współpracujących z miejscowym samorządem. W konkursie wyłoniona została najlepsza firma z Podlasia. Które przedsiębiorstwo jest najbardziej rozwoje w Podlaskiem? O dziwo nie jest to firma z Białegostoku i okolic.

Biznes Dobry dla Gminy 2023

Głównym celem konkursu „Biznes Dobry dla Gminy” było docenienie najbardziej rozwojowych firm mających znaczny wpływ na budowanie dobrostanu lokalnych społeczności, a także promocja dobrych relacji biznes-samorząd i wzmocnienie pozytywnego wizerunku samorządów tworzących życzliwy klimat dla przedsiębiorców.

W ramach konkursu oceniano zrealizowane przez przedsiębiorców – zarówno tych najmniejszych, jak również przez wielkie firmy - działania, które przyczyniły się do rozwoju lokalnego, a więc np. tworzenia miejsc pracy, poprawy warunków i jakości życia mieszkańców, dbałości o stan środowiska naturalnego, edukacji czy aktywizacji mieszkańców.

Konkurs Biznes Dobry dla Gminy 2023

Kandydaci do konkursu “Biznes Dobry dla Gminy 2023” zgłaszani byli przez same gminy, a laureatów wybrała Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców, a także redakcji Serwisu Samorządowego PAP: Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców; Anna Banasik, redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP; prof. Paweł Bartoszczuk, Szkoła Główna Handlowa; Małgorzata Pachecka, wójt Gminy Michałowice; prof. Jacek Sierak, Szkoła Główna Handlowa; Milan Ušák, burmistrz Gminy Siechnice.

Najbardziej rozwojowa firma na Podlasiu

Na konkurs napłynęło 228 opisów zaangażowania przedsiębiorców na rzecz lokalnego rozwoju laureatów z każdego z 16 województw. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła wybrała 41 laureatów. W konkursie wzięło również udział województwo podlaskie. Według kapituły najbardziej rozwojową firmą w Podlaskiem okazało się ASPI sp. z o.o. sp.k. 

Kandydaturę tego przedsiębiorstwa zgłosił Urząd Miasta w Suwałkach, bo właśnie stamtąd pochodzi firma.

Odgadniesz, czy te miasta leżą w województwie podlaskim? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Luboń to miasto znajdujące się w województwie podlaskim?
Spłonęło 17 tys. piskląt. Ogromny pożar kurników w Podlaskiem