Potrawy wigilijne to największa tradycja bożonarodzeniowa na Podlasia. Sprawdź, jak dobrze je znasz

i

Autor: Internet Na zdjęciu kutia wigilijna

Boże Narodzenie

Potrawy wigilijne to największa tradycja bożonarodzeniowa na Podlasia. Sprawdź, jak dobrze je znasz

2023-12-23 19:16

Święta Bożego Narodzenia na Podlasiu, podobnie zresztą jak w całej Polsce, nie odbędą się bez potraw wigilijnych. Właśnie 24 grudnia najmocniej widać w naszych domach tradycję bożonarodzeniową, szczególnie na stołach przed wieczerzą dbamy o jej zachowanie.

Od lat to właśnie organizacja wigilii Bożego Narodzenia jest najważniejszą częścią świąt Bożego Narodzenia. Na Podlasiu dba się o niej szczególnie, zwłaszcza w postaci pilnowania zgodności z tradycją. Tego, aby pewne tradycyjne czynności, jak chociażby podzielenie się opłatkiem albo śpiewanie kolęd, zostały dopełnione. Niemniej ważne jest również odpowiednie przygotowanie potraw wigilijnych, zgodnie z tradycją i zwyczajem naszych dziadków. 

Potrawy wigilijne na Podlasiu. Jak dobrze je znasz? [QUIZ]

W poniższym quizie sprawdzicie, jak dobrze znacie wigilijne potrawy zgodne z tradycją na Podlasiu. Przygotowaliśmy pytania nie tylko o szczegóły przepisów najbardziej charakterystycznych dań, także wydaje nam się, że czeka was znakomita zabawa, ale też i nauka, bo ta wiedz może przydać się przed organizacją wigilii. 

QUIZ. Sprawdź, jak dobrze znasz potrawy wigilijne na Podlasiu

Pytanie 1 z 5
Kutię kresową na Podlasiu zjesz: