Potężny mróz zaatakuje już dziś! Mieszkańcy TYCH powiatów lepiej niech zostaną w domach

i

Autor: pexels.com/ mapa IMGW Potężny mróz zaatakuje już dziś! Mieszkańcy TYCH powiatów lepiej niech zostaną w domach

Potężny mróz zaatakuje już dziś! Mieszkańcy TYCH powiatów lepiej niech zostaną w domach

2022-01-11 13:19

Tego wieczora lepiej nie wychodzić z domu i zostać pod ciepłą kołdrą z kubkiem gorącej herbaty. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali bowiem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Temperatura na Podlasiu oraz na południu kraju może spaść do nawet minus 16 stopni Celsjusza. Szczegóły poniżej.

Przed nami niezwykle mroźna doba z temperaturą, która tej nocy spadnie do nawet minus 16 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie pierwszego stopnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Podlasia (powiatu sejneńskiego, suwalskiego, augustowskiego, sokólskiego, białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego) oraz dla powiatów na południu Polski takich jak: tatrzański, bieszczadzki, leski.

– Prognozuje się temperaturę minimalną miejscami od -16°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h – czytamy w komunikacie IMGW.

Mroźna pogoda nie utrzyma się jednak długo. Już od kolejnej nocy zacznie się ocieplać. – Opady śniegu przejdą w opady deszczu, przejściowo marznącego. W czwartek na północnym zachodzie temperatura wzrośnie nawet do 6°C, 7°C – informują synoptycy.

Super Raport 11.01 (Goście: Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL oraz dr Tomasz karauda - lekarz chorób płuc) Sedno Sprawy: Sebastian Kaleta

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl