Maryś, zaszczep się! Szczepionkowy przebój rolników z Podlasia podbija internet [WIDEO]

2022-01-11 10:10

Jak zachęcić do szczepień przeciwko COVID-19? Na doskonały pomysł wpadli mieszkańcy gminy Juchnowiec Kościelny na Podlasiu. Wspólnymi siłami nagrali muzyczny klip "Maryś, zaszczep się!", który w zawrotnym tempie podbił serca internautów. Teledysk na YouTube ma już niemal 100 tysięcy wyświetleń!

Pandemia koronawirusa wciąż nie odpuszcza. Jednym z elementów, dzięki któremu liczba zakażeń może znacząco się zmniejszyć, są szczepienia. Niestety nie wszyscy są do nich przekonani. Zmienić to postanowili mieszkańcy oraz urzędnicy gminy Juchnowiec Kościelny na Podlasiu. Wspólnymi siłami stworzyli teledysk "Maryś, zaszczep się!" utrzymany w swojskim podlaskim klimacie.

Klip został zrealizowany przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny na zlecenie gminy ze środków otrzymanych od Wojewody Podlaskiego w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Występują w nim lokalne zespoły takie jak "Koplanianki" z Koplan oraz "Srebrne Nutki" z Kleosina. Autorem tekstu piosenki jest Danuta Ekman.

– To była super zabawa i przygoda. Do tego bardzo fajne doświadczenie – mówią uczestnicy muzycznego klipu „Maryś, zaszczep się!” z przymrużeniem oka zachęcającego do szczepień przeciwko COVID 19. W akcji prowadzonej przez Gminę Juchnowiec Kościelny wzięły udział połączone siły zespołów muzycznych działających przy Ośrodku Kultury. „Koplanianki” i „Srebrne Nutki” wykazały się naprawdę dużą cierpliwością i poczuciem humoru podczas dni nagraniowych. Paniom oraz panom (w tym panu Markowi dzielnie wspierającemu nasze grupy) należą się wielkie brawa za zaangażowanie. Wspólnie z Urzędem Gminy Juchnowiec Kościelny bardzo dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu materiału – czytamy na fanpage’u Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Super Raport 10.01 (Goście: RObert Biedroń - Nowa Lewica oraz Dorota Brejza - adwokat) Sedno Sprawy: Radosław Fogiel

Teledysk emitowany na kanale YouTube Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym w zawrotnym tempie podbił serca internautów. Klip obejrzało już niemal 100 tysięcy osób. Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji go zobaczyć, koniecznie musicie to nadrobić. Filmik znajdziecie poniżej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl