Kim jest Matty Cash? Zawodnik, którego korzenie sięgają w Brańsku w województwie podlaskim podbija reprezentację!

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Na zdjęciu Matty Cash podczas zgrupowania reprezentacji Polski

Kim jest Matty Cash? Zawodnik, którego korzenie sięgają w Brańsku w województwie podlaskim podbija reprezentację!

2022-12-04 15:20

Czesław Michniewicz wybrał polską kadrę, która pojedzie na Mundial 2022. Wśród powołanych obrońców znalazł się również pochodzący ze Slough, ale mający korzenie w Brańsku w województwie podlaskim, Matty Cash. W tekście zebraliśmy najważniejsze informacje na temat zawodnika – jego rodziny, kariery i piłkarskich początków.

Polska kadra na Mundial 2022

10 listopada trener Czesław Michniewicz ogłosił listę 26 piłkarzy, którzy pojadą na tegoroczny Mundial w Katarze. Zbiór nazwisk wywołał oczywiście ogromne emocje wśród kibiców, dyskutujących o tym, kto i w jakim ustawieniu powinien zagrać przeciwko Meksykowi, Arabii Saudyjskiej oraz Argentynie.

Ostatecznie Michniewicz postawił na następującą kadrę:

  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara (zastąpił kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego),
  • Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk, Robert Gumny, Nicola Zalewski, Matty Cash, Bartosz Bereszyński,
  • Pomocnicy: Michał Skóraś, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Szymon Żurkowski,
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Krzysztof Piątek.

Wśród wybranych przez Czesława Michniewicza zawodników znalazł się oczywiście piłkarz pochodzący ze Slough, którego rodzina pochodzi z Brańska – małej miejscowości w województwie podlaskim. Chodzi oczywiście o Matty’ego Casha, którego sylwetkę przybliżymy w tym artykule.

Matty Cash – wiek

Matty Cash urodził się urodził się 7 sierpnia 1997 roku w Slough. Ma więc 25 lata. Pierwsze piłkarskie szlify obrońca zdobywał od 2010 roku w akademii angielskiego klubu Wycombe Wanderers. Z powodów finansowych jednostki w 2012 roku dołączył do drużyny FAB Academy, tam spędził lata 2013-14. W październiku 2014 roku trafił do Nottingham Forrest, gdzie w 2016 roku dołączył do pierwszej drużyny.

Matty Cash – babcia z Brańska

Korzenie Matty’ego Casha, najlepszego obecnie prawego obrońcy reprezentacji Polski, sięgają do Brańska w województwie podlaskim. To z Podlasia pochodzą bliscy krewni piłkarza Aston Villi. Godzinę drogi od Białegostoku wychowała się babcia Casha, Janina Kalisiewicz, matka Barbary Tomaszewskiej, dziś Barbary Cash. Niedaleko Brańska, na kolonii wsi Popławy, nadal mieszkają krewni polskiego piłkarza.

Matty Cash – Transfermarkt

Dzięki Transfermarktowi możemy prześledzić, jak toczyła się dotychczasowa kariera Matty’ego Casha. Obrońca występował kolejno w:

  • Nottingham Forrest,
  • Aston Villa.

Dodatkowo rozegrał w seniorskiej reprezentacji Polski 7 spotkań.

Jego wartość rynkowa to 25 mln euro. Jego indywidualnym osiągnięciem było zdobycie nagrody dla najlepszego piłkarza Aston Villi w sezonie 2021/2022.

Matty Cash – Twitter i Instagram

Matty Cash najbardziej popularny i aktywny jest na Twitterze oraz Instagramie. Właśnie w tych mediach społecznościowych obrońca publikuje treści, w których pokazuje jak wygląda na co dzień życie piłkarza. Na Twitterze Matty Cash ma ponad 162 tys. obserwujących, na Instagramie natomiast blisko 500 tys. fanów. Na ostatnich zdjęciach widać już obrazki ze zgrupowania reprezentacji Polski przed Mundialem 2022 w Katarze.

Matty Cash – Reklama

W ostatnich dniach o Mattym Cashu głośno zrobiło się za sprawą reklamy mubi.pl, na której obrońca reprezentacji Polski pokazuje jak radzi sobie z nauką języka polskiego. Reklama popularnej porównywarki ubezpieczeń od razu stała się niezwykle popularna.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!