Pogranicznicy odzyskali skradzionego land rovera

i

Autor: POSG Pogranicznicy odzyskali skradzionego land rovera

Pogranicznicy odzyskali skradzionego land rovera. Złodziei zdradził przerobiony VIN

2021-04-28 12:39

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej na drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach ujawnili i zabezpieczyli samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 135 tys. zł.

We wtorek, 27 kwietnia, do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiło się dwóch obywateli Białorusi, którzy na lawecie przewozili wyprodukowany w 2013 roku samochód marki Range Rover Sport. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili ingerencję osób trzecich w polu numerowym przewożonego auta. Badanie przy pomocy specjalistycznych urządzeń potwierdziło, że numer identyfikacyjny VIN został przerobiony. Ponadto przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że pod oryginalnym numerem VIN auto figuruje w bazie Interpol jako utracone na terytorium Rosji.

Czytaj też: Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej dostali prezent od fanów. „Na pewno lepszy jak alkohol dla taty”

W związku z powyższym 42-letniego kierowcę wraz z 40-letnim pasażerem zatrzymano. Po przesłuchaniu w charakterze świadka cudzoziemcom zezwolono na kontynuowanie podróży. Zabezpieczony Land Rover, którego wartość oszacowano na 135 tys. złotych został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie.

Raport z anteny 27.04, godz.10