Pogoda na grudzień 2023. Jakie będą święta Bożego Narodzenia i Sylwester w Białymstoku? Prognoza

i

Autor: Marcin Łopienski Pogoda na grudzień 2023. Jakie będą święta Bożego Narodzenia i Sylwester w Białymstoku? Prognoza

Prognoza Pogody

Pogoda na grudzień 2023. Jakie będą święta Bożego Narodzenia i Sylwester w Białymstoku?

2023-12-21 11:43

Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia? Na to pytanie odpowiedź chcą już teraz znać Polacy, naturalnie również mieszkańcy Białegostoku i województwa podlaskiego. Pogoda długoterminowa na ten moment nie wskazuje, aby święta jak i Sylwester 2023 były białe od śniegu. Mało tego, nawet o mrozie możemy zapomnieć! Jaka będzie pogoda na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia w Białymstoku i na Podlasiu?

Pogoda na grudzień 2023

Jak pokazują doświadczenia ostatnich lat oraz dane z tego roku, informacji o tym, jaka pogoda w grudniu 2023 wszyscy szukamy jeszcze w listopadzie. Wszystko po to, aby już wcześniej wiedzieć, czy nastawiać się na białego święta Bożego Narodzenia, a Sylwester spędzić w Polsce czy może za granicą. W tym celu naturalnym ułatwieniem jest pogoda długoterminowa na grudzień. Czego się zatem spodziewać? Jaka pogoda na święta 2023?

Pogoda długoterminowa na grudzień 2023

Obecne prognozy wskazują na to, że pogoda na grudzień 2023, a szczególnie na ostatnie tygodnie miesiąca, nie będzie się mocno różniła od lat poprzednich. Osoby lubujące się w zimowej aurze będą musieli poczekać na śnieg i wysoki mróz prawdopodobnie do nowego roku, bo biało za oknem na pewno nie będzie. A jaka pogoda na święta 2023? Świąteczny klimat będzie można poczuć jedynie w filmach i reklamach. Za oknem będzie bowiem słonecznie, a temperatura w większości kraju będzie oscylować wokół 2-3 stopni Celsjusza. 

Białystok. Jaka pogoda na święta 2023?

W Białymstoku i w województwie podlaskim, podobnie jak w całej Polsce, nie ma co liczyć na święta w nieziemskiej, zimowej atmosferze. Boże Narodzenie przyzwyczaiło nas do tego, że śniegu raczej trudno doświadczyć za oknem i w grudniu 2023 białego puchu za oknem również na próżno będziemy wypatrywać. Pogoda na święta zapowiada się tak, że nie ma co liczyć na śnieg! W wigilię 24 grudnia za oknem będzie słońce, a temperatura osiągnie 4 stopnie Celsjusza. Mróz może się pojawić, ale jedynie w nocy. We wszystkie dni Świąt Bożego Narodzenia ma być słonecznie, a temperatury dodatnie.

Jaka pogoda na Sylwestra 2023 w Białymstoku?

Sylwester 2023 zapowiada się niestety w podobnej aurze, co święta Bożego Narodzenia. Koniec grudnia ma być pochmurny, bez opadów śniegu ani deszczu, z nielicznymi momentami słońca. Temperatura w ciągu dnia ma oscylować wokół 0 stopni Celsjusza. 

Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach