Odśnieżamy w Białymstoku

i

Autor: pixabay Odśnieżamy w Białymstoku / Zdj. ilustracyjne

Odśnieżamy w Białymstoku. Mieszkańcy wspólnie usuwają śnieg z chodników i parkingów

2021-02-11 10:26

Odśnieżamy w Białymstoku to akcja skierowana do mieszkańców miasta, zachęcająca do samodzielnego chwycenia za łopaty i usuwania śniegu z parkingów i chodników. Działania mają poprawić zimowe warunki w stolicy województwa, która od kilku dni przeżywa atak zimy.

Stowarzyszenie Federacja młodych zaprasza wszystkie białostockie młodzieżówki, stowarzyszenia i fundacje oraz mieszkańców do wspólnego odśnieżania chodników i parkingów Białymstoku. To w ramach akcji "Odśnieżamy", która ma poprawić trudną sytuację w mieście, ale tez zjednoczyć wszystkich tych, którzy chcą działać na rzecz miasta, podkreśla Mateusz Feszler podlaskim koordynator federacji młodych.

CZYTAJ TEŻ: Odśnieżanie w Białymstoku nieskuteczne? „Niech prezydent się przejdzie i sam wywinie orła”

Odśnieżamy w Białymstoku. Mieszkańcy walczą ze skutkami śnieżyc i zimy

Ogólnopolska federacja młodych czeka na zgłoszenia chętnych​ na mediach społecznościowych. Tymczasem sytuacja w Białymstoku powoli, ale jednak się polepsza. Miasto prowadzi nocne oczyszczanie skrzyżowań. W ciągu dnia na drogach pracuje 56 pługopiaskarek. Ze skutkami śnieżyc w regionie pomagają walczyć także kierowcy z grupy Kolizyjne Podlasie, oferując darmowe wyciąganie aut ze śniegu.

Za oknem znowu pada i prawdopodobnie będzie padać aż do końca tygodnia. Według prognoz IMGW średnia temperatura w województwie podlaskim ma dziś wynosić -12 stopni Celsjusza. 

Atak zimy na Podlasiu! Tak wyglądają wiejskie drogi