Wyścigi

Odjechane auta walczyły na torze. Wrak Race Białystok pojechał dla Filipka [ZDJĘCIA] [WIDEO]

2024-04-22 21:20

Trzask gniecionego metalu, ryk silników i masa emocji. Tak było na Wrak Race. Auta, które lata świetności mają już dawno za sobą, zmierzyły się w wyścigu na torze Uniwerstal w Białymstoku.

Na starcie zjawiło się kilkadziesiąt ekip ze swoimi oryginalnymi pojazdami. Auta po nie małych modyfikacjach, aby wytrzymały ciężką trasę i bliskie spotkania z innymi pojazdami.

Pojazdy urzekały też swoim niepowtarzalnym, nieco brutalnym "designem". 

Znane ekipy

Na torze pojawiła się ekipa Rolnicy Podlasie z samochodem oznaczonym napisem "Plutycze". Pojazd z okazałym zderzakiem radził sobie dość nieźle na piaszczystym torze Uniwerstal.

Byłą też ekipa Kreatywny Wasilków, która od kilku edycji wspiera charytatywne wyścigi oraz wiele innych firm z Białegostoku i nie tylko.

Pojechali dla Filipka

Dochód z wydarzenia będzie przekazany na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Filipa Martyniuka, który cierpi na bardzo rzadki niedorozwój prawej kości udowej. Chłopczyk zbiera na operację o 15 cm krótszej nóżki.

- Fajnie, że auta dają tyle emocji i pomagają potrzebującym -  mówi Grzegorz Leszczyński prezes firmy Uniwerstal.

Podczas Wrak Race zebrano prawie 8200 zł

www.siepomaga.pl/filip-martyniuk

Poza tradycyjnym wyścigiem wraków, można też było przejechać się Wrak Taxi za wrzut do puszki. Na najmłodszych czekały też przejażdżki quadami.

Zobacz zdjęcia:

Wrak Race Białystok