Od kiedy jest przerwa wielkanocna 2023? Ile trwa? Już niedługo sporo wolnego! Wtedy wypada Wielkanoc 2023

i

Autor: pixabay.com pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Od kiedy jest przerwa wielkanocna 2023? Ile trwa? Już niedługo sporo wolnego! Wtedy wypada Wielkanoc 2023

2023-03-31 8:46

Ferie zimowe skończyły się niedawno, dlatego warto pomyśleć, kiedy uczniowie będą mieli kolejną okazję do dni wolnych od nauki. Okazuje się, że długo nie będą musieli czekać. Już w kwietniu bowiem rozpocznie się przerwa wielkanocna 2023. Kiedy dokładnie się zaczyna? Ile trwa przerwa wielkanocna 2023? W artykule wszystkie najważniejsze informacje dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Od kiedy jest przerwa wielkanocna 2023?

Dni wolne w szkołach wyznacza kalendarz dni wolnych od szkoły w roku szkolnym 2022/2023. Zgodnie z nim to właśnie przerwa wielkanocna będzie najbliższą okazją na kilka dni oddechu dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Kiedy zaczyna się? Ile potrwa przerwa wielkanocna 2023?

Przerwa z okazji Wielkanocy 2023 rozpocznie się 6 kwietnia (czwartek), a zakończy 11 kwietnia (wtorek). Uczniowie do nauki wrócą w środę 12 kwietnia.

Wielkanoc 2023. Ile dni wolnych?

Zgodnie z polskim prawem przy okazji Wielkanocy 2023 dniem ustawowo wolnym od pracy jest Niedziela Wielkanocna. Do pracy i szkoły nie trzeba również iść w Poniedziałek Wielkanocny.

Kiedy kolejna przerwa od nauki?

Jak skończy się przerwa wielkanocna 2023, to uczniowie znowu bardzo szybko będą mieli kolejną okazję do odpoczynku. Na początku maja wypada przecież „majówka”. Wówczas poniedziałek, wtorek i środa będą wolne od nauki, a uczniowie niebędący w ostatniej klasie szkoły średniej na lekcje nie pójdą najprawdopodobniej także 4, 5 i 8 maja, bo jest to czas, w którym odbywają się obowiązkowe matury.

Dobre informacje mamy również dla uczniów szkół podstawowych (z wyjątkiem tych najstarszych). Mogą oni liczyć na wolne od 23 do 25 maja, ponieważ odbywają się wówczas egzaminy ósmoklasisty.

Miasta w których najwięcej płacimy za jedzenie. Sprawdzisz w galerii poniżej