Nowe szczegóły w sprawie niedzielnego wypadku na S8. Co przyczyniło się do tragedii?

i

Autor: PAP/Artur Reszko Zdjęcie z miejsca wypadku na S8

Nowe szczegóły w sprawie niedzielnego wypadku na S8. Co przyczyniło się do tragedii?

2023-01-30 15:20

Policja podała nowe fakty w sprawie tragicznego wypadku na S8 w kierunku Białegostoku. Ofiary niedzielnego wypadku na trasie ekspresowej S8 Warszawa-Białystok koło miejscowości Sikory Pawłowięta, nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po uderzeniu porsche w ciężarówkę śmierć poniosło trzech mężczyzn jadących autem osobowym.

Tragiczny wypadek na S8

Do tragedii na drodze ekspresowej z Warszawy do Białegostoku doszło wczesnym rankiem na jezdni w kierunku Białegostoku; samochód osobowy marki Porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratury. Przez wiele godzin na miejscu zbierane były dowody i prowadzono oględziny. dopiero wczesnym popołudniem przywrócono tam ruch.

Wypadek na S8. Nowe fakty

Policja nie podaje wstępnych ustaleń dotyczących potencjalnych przyczyn wypadku. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował po południu, że - jak wynika z ustaleń policjantów - mężczyźni jadący porsche nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Wcześniej oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji z Wysokiego Mazowieckiego (wypadek miał miejsce na terenie powiatu wysokomazowieckiego) Anna Zaremba poinformowała, że ofiary miały 28, 35 i 36 lat, to mieszkańcy powiatów: białostockiego i łomżyńskiego.

Regionalne władze Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdziły, że jedną z ofiar (pasażer auta osobowego) jest 36-letni działacz tej partii, szef struktur ludowców w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki. Prezes PSL w Podlaskiem, poseł Stefan Krajewski powiedział, że dobrze znał zmarłego i współpracował z nim. Złożył też kondolencje jego bliskim.

Drugą ofiarą tragicznego wypadku na S8 był Dariusz Kapica. To lekarz i pracownik Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Mężczyznę na stronie internetowej placówki pożegnali koledzy i koleżanki.

Białystok. Pościg ulicami miasta za 25-letnim Litwinem. Wcześniej ukradł auto