ciekawostki

Nowe instalacje pojawiły się przy Pałacu Branickich w Białymstoku. Będą atrakcją nadchodzącego wydarzenia [ZDJĘCIA]

2024-06-19 8:22

W Ogrodach przy Pałacu Branickich w Białymstoku pojawiły się właśnie specjalne instalacje. Ogromne "królewskie róże" już cieszą oczy białostoczan. W pełnej krasie będzie je można zobaczyć w najbliższy weekend.

"To będzie hit, który zgromadzi tłumy białostoczan w ogrodach Pałacu Branickich. Trwa właśnie montaż instalacji 'Królewskie róże', którą w pełnej krasie, podświetloną będzie można zobaczyć już w piątek o godz. 22.30, podczas 'Barokowych Ogrodów Sztuki' Dom Kultury 'Śródmieście' w Białymstoku" - napisał w mediach społecznościowych wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki.

CZYTAJ TAKŻE: Podlaskie Śniadanie Mistrzów już niedługo! 17. edycja popularnej imprezy pod znakiem Drogowej Mapy Smaków

Nowa instalacja artystyczna przy Pałacu Branickich w Białymstoku

Ogromne róże były montowane w Ogrodach tuż przy Pałacu Branickich w środę. Instalacja artystyczna to łącznie 20 róż liczących ponad 2 metry wysokości. Po raz pierwszy rozbłysną w piątek (14 czerwca). Oprócz światełek w środku plastikowych kwiatów, odpalone zostaną także te specjalnie przygotowane wzdłuż żywopłotów.

Wszystko to w ramach kolejnej edycji wydarzenia Barokowe Ogrody Sztuki, którą zaplanowano na 14-16 czerwca 2024 roku. Jakie jeszcze atrakcje przewidziano w ramach imprezy? Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Białystok. Młyńskie koło kręci się na Rynku Kościuszki