Jagiellonia na wyjeździe

Autor: Jagiellonia Białystok

Norwegowie za silni na własnym terenie. Jagiellonia przegrała z Bodo Glimt

2024-08-13 20:15

Jagiellonia Białystok nie powalczy o Ligę Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu z Bodo Glimt mistrzowie Polski przegrali 1:4 i teraz czeka ich rywalizacja w Lidze Europy

Jagiellonia zaczęła kapitalnie to spotkanie. Mistrzowie Polski ruszyli odważnie do przodu i szybko odrobili straty z pierwszego spotkania.

W 4 min. Jesus Imaz strzeił w poprzeczkę, a piłka odbiła się od Patricka Berga i Jagiellonia objęła prowadzenie.

Po kwadransie do głosu dochodził zespoł Bodo i stworzył kila sytuacji, ale to Jaga mogła podwyższyć, bo po dobrej akcjie Imaz - Marczuk, ten drugi strzelał, ale został zablokowany.

W 32 min. zrobiło się 1:1. Sondre Brunstad Fet miał dużo miejsca i mocnym strzałem trafił do siatki Jagiellonii. Remis.

W 38 min. było już 2:1 dla Bodo. Jaga trochę "przysnęła" w polu karnym, a Isak Dybvik Maatta dostał dobrą piłkę i z bliskiej odległości pokonał Sławomira Abramowicza.

Druga połowa

7 minut po gwizdku Jagiellonia założyła mocny pressing w polu karnym rywali. Piłka trafiła do Pululu, ale napastnik Jagi nie opanował futbolówki.

W 56 min. Bodo strzeliło na 3:1, chociaż akcja zaczęła się po faulu na Mateuszu Skrzypczaku. Sędzia nie przerwał gry, a strzelał Sondre Fet. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

4:1 zrobiło się w 70 min. Po szybkiej akcji piłkę otrzymał  Kasper Hogh i pokonał golkipera Jagi.

2 minuty później Jagiellonia miała doskonałą okazje, a fatalnie spudłował niedawno prowadzony na boisko Lamine Diaby-Fadiga.

Jagiellonia nie zdołała odwrócić losów rywalizacji i odpadła z walki o Ligę Mistrzów.

Liga Europy

Mistrzowie Polki mogą teraz skupić się na rywalizacji w Lidze Europy. Rywalem będzie zwycięzca pary Ajax Amsterdam / Panathinaikos AO