Niespodziewany kandydat na mecze barażowe Polaków. Probierz powoła piłkarza Jagiellonii?

i

Autor: jagiellonia.pl Piłkarz Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk (po lewej) może otrzymać powołanie na najbliższe mecze Polski

Sport

Niespodziewany kandydat na mecze barażowe Polaków. Probierz powoła piłkarza Jagiellonii?

2024-03-12 10:05

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz niedługo ogłosi kadrę na marcowe mecze barażowe o awans do Euro 2024. Wśród nominowanych może pojawić się zaskakujące nazwisko. Informację potwierdził sam trener Polaków. Chodzi o piłkarza Jagiellonii Białystok.

Reprezentację Polski czekają w marcu dwa mecze. 21 marca zagrają z Estonią w półfinale baraży. Jeśli wygrają to spotkanie, to czeka ich pojedynek o wyjazd na turniej z Walią lub Finlandią. W razie przegranej, czeka ich mecz towarzyski z pokonaną drużyną z tej pary.

Z kolei w czwartek (14 marca) Michał Probierz ogłosi powołania na najbliższe zgrupowania. Jak przyznał, jest nadal kilka znaków zapytania w kwestii kadry.

"W paru przypadkach patrzymy, czy zawodnicy potwierdzą dyspozycję. Na pewno jedna niespodzianka będzie duża, bo potrzebujemy kogoś akurat na takie mecze i wiem, po co będziemy tego zawodnika brali, mamy jasno sprecyzowany cel. W piłce trzeba być przygotowanym na pewne rzeczy" - podkreślił selekcjoner w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Piłkarz Jagiellonii Białystok powołany do reprezentacji. Probierz ogłosi kadrę na baraże

Okazuje się, że niespodziewane powołanie może dotyczyć piłkarza Jagiellonii Białystok.

Dochodzą mnie słuchy, że w kadrze może znaleźć się Taras Romanczuk. Czy to ewentualne powołanie może zaskakiwać? Patrząc na to, jak wygląda w Jagiellonii, to niekoniecznie mnie to będzie szokowało - zdradził Tomasz Włodarczyk, redaktor naczelny Meczyki.pl.

Taras Romanczuk jak dotąd zanotował jeden występ w biało-czerwonych barwach. Miało to miejsce w 2018 roku, w spotkaniu towarzyskim z Koreą Południową.

Quiz: Czy rozpoznasz te słynne kluby piłkarskie po ich herbach?

Pytanie 1 z 10
14 zdobytych pucharów Ligi Mistrzów. O jakim klubie mowa?
Quiz: Czy rozpoznasz te słynne kluby piłkarskie po ich herbach?
Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem