Niecodzienna sytuacja w Puszczy Białowieskiej! Żubry wybrały się na siłownię [WIDEO]

i

Autor: pixabay.com Niecodzienna sytuacja w Puszczy Białowieskiej! Żubry wybrały się na siłownię [WIDEO]

Niecodzienna sytuacja w Puszczy Białowieskiej! Żubry wybrały się na siłownię [WIDEO]

2022-05-12 12:45

W Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają siłownie pod chmurką. Miejsca do rekreacji są tak popularne, że powstają praktycznie przy każdym placu zabaw, a nawet w mniejszych miejscowościach. Kto by pomyślał, że tematem zainteresują się nawet żubry z Puszczy Białowieskiej!

Siłownie pod chmurką to bardzo popularny w ostatnim czasie sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w pobliżu bloku lub duże placu zabaw dla dzieci. W ten sposób z okazji do ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą skorzystać rodzice, ale również przy okazji jest szansa na aktywizację starszych ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Myślisz o zmianie auta? Rząd dopłaci nawet 13 tys. do zakupu używanego samochodu

Z tego powodu siłownie pod chmurką w ostatnich latach niczym grzyby po deszczy wyrosły na praktycznie każdym polskim osiedlu. Samorządy do ich budowy bardzo często wykorzystują budżety obywatelskie, w których to właśnie mieszkańcy danego miasta muszą zagłosować na dany projekt. To najlepszy sposób na zbudowanie takiego miejsca, bo praktycznie pewne jest to, że ci którzy wybrali konkretny plan, później przyjdą z niego korzystać.

Siłownie pod chmurką stały się na tyle popularne w Polsce, że powstają również w tych mniejszych miejscowościach. Przykładem niech będą Teremiski – mała wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim, w gminie Białowieża. To właśnie na taki plac w czwartek (12 maja) przybyły żubry z Puszczy Białowieskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz znowu podpadł. Komu tym razem?

Oczywiście zwierzęta nie przyszły w celu poprawy kondycji fizycznej, a na wypas. Widok żubrów na tle takiej siłowni jest jednak tak niecodzienny, że do sieci trafiło nagranie autorstwa Nadleśnictwa z Hajnówki. Prawda, że to cudowne obrazki?

Krystian Ochman przed Eurowizją 2022 - tylko w Radiu SuperNova