Nawet 10 tys. zł dla maturzystów w Polsce! Zobacz, kto może skorzystać ze stypendiów pomostowych

i

Autor: PAP/Wojciech Pacewicz Nawet 10 tys. zł dla maturzystów w Polsce! Zobacz, kto może skorzystać ze stypendiów pomostowych

Stypendia Pomostowe

Nawet 10 tys. zł dla maturzystów w Polsce! Zobacz, kto może skorzystać ze stypendiów pomostowych

2024-06-13 13:30

Program Stypendia Pomostowe niedługo wystartuje. To doskonała informacja dla tegorocznych maturzystów. Młodzi Polacy mają bowiem szansę nawet na 10 tys. zł wsparcia przez cały pierwszy rok studiów. Nie wszyscy jednak pieniądze otrzymają. Kto może składać wnioski? Przedstawiamy regulamin Programu Stypendia Pomostowe 2024.

Stypendia Pomostowe dla maturzystów

Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany w 2002 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Aktualnie zarządza nim Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości i uznawany jest za jeden z największych programów stypendialnych prowadzonych przez organizacje pozarządowe w Polsce.

Stypendia Pomostowe 2024. Ważne terminy

Do tej pory w ciągu wszystkich lat przyznano ponad 27 tys. różnych rodzajów stypendiów w ramach tego programu, z czego prawie 19 tys. na pierwszy rok studiów. W 2024 roku maturzyści mają szansę ubiegać się o Stypendium Pomostowe na pierwszy rok studiów, z którego można uzyskać nawet 10 tys. złotych wsparcia. Świadczenie ma być wypłacane przez 10 miesięcy roku akademickiego. Co istotne, osoby uczestniczące w programie, które osiągną dobre wyniki w nauce, mają szansę na otrzymanie dodatkowych stypendiów na kolejne lata nauki.

Rekrutacja do Programu Stypendia Pomostowe 2024 ruszy 9 lipca i zakończy się 20 sierpnia. Kto może ubiegać się o świadczenie? Sprawdź regulamin Programu Stypendia Pomostowe 2024 poniżej.

Stypendia Pomostowe – regulamin

Sprawdziliśmy regulamin Programu Stypendia Pomostowe. Jest one adresowane do maturzystów pochodzących ze wsi lub małych miejscowości o liczbie mieszkańców do 20 tys. oraz z niezamożnych rodzin. Ich dochód brutto na osobę nie może przekraczać 2 969 zł. Ponadto kandydaci muszą uzyskać minimum 100 punktów na maturze oraz zostać przyjętymi na I rok studiów dziennych w roku akademickim 2024/2025 na publicznych uczelniach akademickich w Polsce.

Ponadto kandydat musi spełnić jeden z poniższych warunków:

  • być uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole średniej,
  • należeć do rodziny wielodzietnej lub być wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,
  • posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w bieżącej edycji programu.

21 pytań dla wszechwiędzących. QUIZ z wiedzy ogólnej. Tylko prawdziwi geniusze zdobedą komplet punktów

Pytanie 1 z 21
W którym roku rozpoczęła się I wojna światowa?