Region

Najbogatsze miasteczka w Podlaskiem. Tu ludziom żyje się wygodnie! Zobacz nowy ranking

2024-05-21 9:12

Ranking najbogatszych miasteczek w Polsce opublikowało czasopismo “Wspólnota”. Na pierwszym miejscu w tej kategorii jest Łeba z dochodem 22 946,10 zł per capita. W zestawieniu jednak znajdziecie również miejscowości z województwa podlaskiego. Które miasteczka są najzamożniejsze? W których mniejszych miastach żyje się bogato i wygodnie? Listę znajdziesz w galerii poniżej.

Nowy ranking "Wspólnoty". Te miejscowości w Polsce są najzamożniejsze

Pod koniec października 2023 r. popularne w branży czasopismo „Wspólnota” opublikowało ranking najbogatszych samorządów w Polsce. Bogactwo przedstawiono w nim w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W kategorii „miasteczka” najbogatsza okazała się Łeba - 22 946,10 zł per capita, a tuż za nią są Duszniki-Zdrój – 16 520,37 zł, a podium zamyka Krynica Morska z dochodem per capita w wysokości 16 216,40 zł. Jak w zestawieniu uplasowały się miasteczka z województwa podlaskiego?

Najbogatsze miasteczka w Podlaskiem. Tu można żyć! 

W rankingu „Wspólnoty” znalazły się również miasteczka z województwa podlaskiego. Na pierwszym miejscu uplasowało się miasteczko, które w ogóle nie jest atrakcyjne turystycznie i gdzie trudno co roku spotkać tłumy turystów. Miejscowość zyskuje jednak dzięki swojej wieloletniej historii oraz strategicznego położenia. Ale w rankingu “Wspólnoty” nie zabrakło również zaskoczeń. Wśród TOP 10 najbogatszych miasteczek na Podlasiu nie ma np. Łap czy Wasilkowa. Co istotne ranking najbogatszych miasteczek nie obejmuje miast na prawach powiatu, czyli przykładowo Moniek

Jakie są najzamożniejsze miasteczka w naszym regionie? Odpowiedź w galerii poniżej.

Spłonęło 17 tys. piskląt. Ogromny pożar kurników w Podlaskiem