Mieszkanka Suwałk uwierzyła, że włamano się na jej konto. Ile pieniędzy straciła podając kody BLIK?

i

Autor: unsplash.com

Mieszkanka Suwałk uwierzyła, że włamano się na jej konto. Ile pieniędzy straciła podając kody BLIK?

2022-08-05 21:21

Ofiarą oszustów padła 39-letnia mieszkanka Suwałk, która uwierzyła, że ktoś próbował włamać się na jej konto. W ten sposób, udostępniając kody BLIK, straciła blisko 10 tys. złotych.

W czwartek (4 sierpnia) do suwalskich policjantów zgłosiła się 39-letnia mieszkanka Suwałk, która poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Do kobiety miał zadzwonić mężczyzna podający się za pracownika banku. Rozmówca poinformował, że pieniądze kobiety mogą być zagrożone, bo ktoś próbował je wypłacić z konta.

- Wiarygodności całej sytuacji dodawał fakt, że na wyświetlaczu telefonu kobiety pokazał się numer jej banku. Fałszywy pracownik banku zaoferował swoją pomoc. Twierdził, że aby uchronić zagrożone pieniądze trzeba je przelać na inne konto. 39-latka, chcąc chronić swoje oszczędności, zgodziła się na przelanie pieniędzy na "bezpieczne" konto – czytamy w komunikacie KMP Suwałki.

Kobieta z Suwałk uwierzyła oszustom, zalogowała się do bankowości elektronicznej. Następnie podawała kody BLIK i akceptowała wypłaty. Przestępcy mając kody BLIK wypłacili z jej konta blisko 10 tys. złotych.

Zbigniew Ziobro niezłomnie broni polskich żołnierzy. Mocne słowa o Frasyniuku

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl