Maxim

i

Autor: Fris Maxim

Maxim - Truskawki. Nowy pozytywny letniak prosto z Białegostoku! [WIDEO]

2020-07-17 12:12

Białostocki raper Maxim wypuścił właśnie nowy singiel zapowiadający jego kolejną solową płytę. "Truskawki" to pozytywny letniak w sam raz na wakacyjny chillout. Możemy w nim poznać białostoczanina w zupełnie nowej odsłonie. Jesteście ciekawi? Posłuchajcie kawałka na ESKA.PL Białystok!

Pierwsza plenerowa Impreza w Bielsku Podlaskim po koronawirusie

Maxim - Truskawki. Premiera nowego singla z Białegostoku

W piątek, 17 lipca, na kanale Maxymalnie pojawił się nowy kawałek "Truskawki". Jego autorem jest białostocki raper Maxim znany w lokalnym środowisku zarówno z działalności solowej, jak i występów w zespole SamoHa. "Truskawki" zapowiadają jego kolejne wydawcnitwo pt. "KLASA". O czym opowiadają?

Zobacz też: MAXIM zagra na żywo w... Twoim domu! Raper przygotowuje nietypowy koncert

Nowy singiel Maxima to pozytywny letniak, w sam raz na wakacyjny wyjazd. Na lajtowym bicie autorstwa Mantra x LTTB usłyszymy wpadający w ucho refren oraz melodyjne zwrotki opowiadające przede wszystkim o relacji damsko-męskiej. Jednego jednak jesteśmy pewni: w takiej odsłonie Maxima prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście.

Chcecie się przekonać? Posłuchajcie sami:

Agresywne rasy psów. Musisz mieć na nie licencję! Znasz je? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Pies na tym zdjęciu należy do ras uważanych za niebezpieczne i agresywne. To
Rottweiler

Kim jest Maxim?

Piotr Maksim (ps. Maxim) to białostocki raper i aktywista hip hopowy. Działalność na scenie zaczynał jako uczestnik tzw. ustawek freestyle'owych. Był również organizatorem rozmaitych eventów na rzecz promocji białostockiego hip hopu.

Absolwent i stypendysta Uniwersytetu w Białymstoku uczestniczył w zorganizowanej przez uczelnię konferencji pod hasłem "Miejska poezja, która tętni w bruku, czyli polska kultura hip-hopowa: miłoszOFFnia’’. Wraz z innymi muzykami opowiadał poezję Czesława Miłosza hip-hopem.

W lokalnym podziemiu Maxim debiutował mixtapem (nagranym wraz z Adachem) "Rzuć to na sprzęt!". W 2013 roku ukazała się jego solowa płyta "MAXYMALNIE". W 2014 roku związał się z warszawską wytwórnią Aloha Entertainment. W ramach współpracy powstał album Maxim & Blaze "Reszty nie trzeba". W 2016 roku raper wydał kolejny solowy longplay "MAXIMUS", a 2 lata później - projekt Maxim & Pablo Subito "All In".

Od 2018 roku Maxim występuje jako frontman podlaskiego kolektywu SamoHa.