Liga Konferencji Europy. Kolejne zwycięstwo Jagiellonii Białystok. Pululu z dubletem

2024-10-24 21:34

Piłkarze Jagiellonii po golach Afimico Pululu wygrali z mołdawskim Petrocub Hincesti 2:0 w 2. kolejce Ligi Konferencji. Białostoczanie wcześniej pokonali na wyjeździe FC Kopenhaga 2:1 i mają komplet punktów. Może do nich dołączyć Legia Warszawa, która o godz. 21 zagra w Serbii z TSC Backa Topola.

Liga Konferencji Europy. Kolejne zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Mistrzowie Polski długo męczyli się z mołdawską drużyną, uchodzącą za jedną ze słabszych w stawce 36 uczestników fazy ligowej. Przełamali się w drugiej połowie, gdy Pululu zdobył dwie bramki w ciągu czterech minut. Angolański napastnik trafił także w pierwszym meczu LK w Kopenhadze.

Panathinaikos Ateny, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, na własnym stadionie uległ Chelsea Londyn 1:4. Polaka dwukrotnie pokonał Portugalczyk Joao Felix, a bramki zdobyli też Ukrainiec Mychajło Mudryk oraz Francuz Christopher Nkunku, który wykorzystał rzut karny. Honorowego gola dla "Koniczynek" strzelił Facundo Pellistri.

Napastnik Omonii Nikozja Mariusz Stępiński grał do 68. minuty, a cypryjska drużyna przegrała w Edynburgu z Hearts of Midlothian 0:2.

Do tej pory sześć drużyn odniosło po dwa zwycięstwa w Lidze Konferencji. Wśród nich są m.in. Jagiellonia i Chelsea. Do tego grona może dołączyć także Legia, która 3 października wygrała 1:0 z Betisem Sewilla.

ZOBACZ: Jagiellona Białystok z drugim zwycięstwem w Lidze Konferencji Europy 2024