Lato w Białymstoku. Takie atrakcje przygotowało na wakacje miasto

i

Autor: UM/Adam Ludwiczak Plaża Dojlidy czeka na odwiedzających

wakacje 2023

Lato w Białymstoku. Takie atrakcje przygotowało na wakacje miasto

2023-07-03 8:49

Wakacje właśnie się rozpoczęły. Miejskie jednostki kultury oraz obiekty sportowe są jednak ciągle czynne. Miasto zachęca do odwiedzenia muzeów, galerii czy spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Sprawdź na jakie letnie atrakcje można liczyć w Białymstoku.

Lato w Białymstoku. Białostocki Ośrodek Kultury

Nie po raz pierwszy Białostocki Ośrodek Kultury przygotował cykl imprez w ramach "Akcji Lato". Potrwa on od 3 do 14 lipca. To oferta skierowana głównie do najmłodszych. Czekają na nich pokazy filmów, warsztaty, spektakl i spacer przyrodniczy.

CZYTAJ TAKŻE: Rusza Letnia Czytelnia w Białymstoku 2023. Kiedy będzie otwarta czytelnia Książnicy Podlaskiej? [TERMINY]

Lato w Białymstoku. Muzeum Wojska w Białymstoku

Muzeum Wojska w Białymstoku organizuje m.in. zajęcia "Przybyli ułani". Ich motywem przewodnim jest kawaleria. Na chętnych czekają też np. zajęcia z cyklu "Rodzinna Sobota" i "Rodzinna Niedziela". Poprzez gry i zabawy można będzie lepiej poznać historię.

Lato w Białymstoku. Plaża Dojlidy

Główną letnią atrakcją w Białymstoku jest niewątpliwie Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy". Na miejskiej plaży czeka wiele atrakcji. Ośrodek czynny jest codziennie wraz z wypożyczalnią sprzętu sportowego i pływającego, siłowniami zewnętrznymi, placami zabaw, wyciągiem do sportów wodnych, miejscem postoju kamperów, miejscami grillowymi i na ognisko. W trakcie wakacji odbędzie się też kilka zawodów sportowych: m.in. Plaża Open i Elemental Tri Series.

Dla chętnych na pływanie, ale już nie na świeżym powietrzu, codziennie czynna jest Pływalnia Rodzinnej przy ul. Stromej.

Lato w Białymstoku. Muzea i Galerie sztuki

Galeria im. Sleńdzińskich w swojej ofercie proponuje np. warsztaty fotograficzno-plastyczne, warsztaty rzeźbiarskie, spotkania, wystawy, a także spacery pod nazwą "Sztuka aktywnie". Natomiast Galeria Arsenał zaprasza na wystawy, wykłady z oprowadzaniem i warsztaty ruchowo-sensoryczne. Organizuje także oprowadzanie w polskim języku migowym.

Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało warsztaty tworzenia komiksów oraz pięć warsztatów tematycznych. W ramach zajęć uczestnicy wykonywać będą eksperymenty, tworzyć biżuterię i pamiątkowe magnesy, rysować komiksy, tworzyć mapy i podróżować po Syberii dzięki goglom rozszerzonej rzeczywistości. Z kolei Dom Kultury "Śródmieście" zaprasza m.in na wystawę uczestników zajęć projektowania graficznego.