Księżniczka Anna trafiła do szpitala. Miała wypadek

i

Autor: wikimedia.org Księżniczka Królewska Anna

świat

Księżniczka Anna trafiła do szpitala. Miała wypadek

2024-06-24 15:18

Brytyjska księżniczka Anna trafiła do szpitala. Młodsza siostra króla Karola III doznała "niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu" w wyniku wypadku. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w jej posiadłości w hrabstwie Gloucestershire - przekazał w poniedziałek Pałac Buckingham.

"Księżniczka Królewska doznała niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu po zdarzeniu w posiadłości Gatcombe Park wczoraj wieczorem. W ramach środków ostrożności Jej Królewska Wysokość pozostaje w szpitalu Southmead w Bristolu w celu obserwacji i oczekuje się, że w szybko wróci do pełni zdrowia" - napisano w oświadczeniu.

"Król był na bieżąco informowany i dołącza do całej rodziny królewskiej, przesyłając księżniczce najszczersze wyrazy miłości i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia" - dodano.

Przyczyna urazu nie została potwierdzona. Jak podała jednak stacja BBC, prawdopodobnie księżniczka Anna została uderzona przez konia głową lub nogą.

73-letnia Anna jest najintensywniej pracującym członkiem rodziny królewskiej i stale zajmuje miejsce w ścisłej czołówce najbardziej lubianych osób w rodzinie. Pod koniec tego tygodnia miała rozpocząć wizytę w Kanadzie.

Król Karol III ma raka! Lekarze zabrali głos. Jaki jest stan monarchy?