Krasnopol. Uciekający samochód wypełniony papierosami [ZDJĘCIA]

i

Autor: POSG Za kierownicą samochodu siedział 29-letni Litwin. Z uciekinierem podróżowali dwaj pasażerowie - obywatele Litwy i Polski.

Krasnopol. 29-latek w audi rzucił się do ucieczki. Miał ważny powód [ZDJĘCIA]

2021-05-17 12:32

Mundurowi z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej schwytali samochód marki Audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że miał ku temu ważny powód. Za kierownicą samochodu siedział 29-letni Litwin. Z uciekinierem podróżowali dwaj pasażerowie - obywatele Litwy i Polski.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach, działając wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczeń Działań z Augustowa, na terenie gminy Krasnopol postanowili zatrzymać do kontroli drogowej audi na polskich numerach rejestracyjnych. Na widok patrolu kierowca auta zatrzymał się, a po chwili zaczął uciekać.

Zobacz też: Dlaczego wyją syreny w Białymstoku i województwie podlaskim dzisiaj, 17 maja? [17.05.2021]

Krasnopol. Audi wypełnione kontrabandą za 350 tys. zł

- Współdziałający patrol powtórnie podał sygnały do zatrzymania - tłumaczy mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. - Kierowca nie zastosował się do wydanych poleceń i tyłem uderzył w oznakowany pojazd służbowy Straży Granicznej.

29-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Jak się okazało w aucie znajdowały się bardzo duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. W wyniku przeszukania pojazdu w sumie ujawniono blisko 23,5 tys. paczek papierosów o łącznej wartości ponad 350 tys. zł. Na miejscu zatrzymano także dwóch pomocników nielegalnego procederu - obywatela Polski i obywatela Litwy jadących drugim autem.

Raport z anteny 17.05, godz.10

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani. Wszczęto wobec nich postępowanie karno-skarbowe, do którego zabezpieczono nielegalny towar, dwa samochody oraz od jednego z pomocników (obywatela Litwy) poręczenie w wysokości 30 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Dodatkowo kierowcy audi przedstawiono zarzut niestosowania się do polecenia zatrzymania się do kontroli. Usłyszał również zarzut zniszczenia mienia Straży Granicznej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie samochodu pomimo sądowego zakazu oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatami po 500 zł.

Prokurator Rejonowy w Sejnach skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie cudzoziemca. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy z alternatywą wpłaty poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł.